Saaremaal kontrolliti metalli kokkuostjaid (1)

Keskkonnainspektsioon kontrollis eelmisel nädalal koos politseiga Kesk- ja Lääne-Eestis tegutsevaid metalli kokkuostjaid ning tuvastas mitmes kokkuostukohas seaduserikkumisi.

Saare maakonnas kontrollreidile menetlusi ei järgnenud, olid mõned väiksemad rikkumised, nii et piirduti suuliste märkustega.

Keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juhataja Jaak Haamer täpsustas, et kontrolliti viit ettevõtet ja märkused olid seotud vanametalli kokkuostuga, kus metalli vastvõtul ei sorteeritud toodud koormaid põhjalikult. “Sellistesse koormatesse võis sattuda ohtlike ainetega määrdunud detaile ja vähesel määral ka kaablit,” selgitas Haamer. Märkusi tehti ka kokkuostuplatside üldise heakorra kohta ja oli ka ebatäpsusi jäätmekoodide määramisel.

Keskkonnainspektsiooni keskkonnakaitse osakonna peainspektori Tarmo Tehva sõnul on lisaks piiranguga metallijäätmete kokkuostule endiselt probleemiks just valede jäätmekoodide kasutamine. “Näiteks võetakse alumiinium- või vaskkaablit vastu tavalise alumiiniumi- või vasejäätmena, ehkki neil on erinevad jäätmekoodid,” tõi ta näiteks.

“Väidet, et metalli kokkuostu nõuetega ei olda kursis, ei saa tõsiselt võtta, sest nendest on piisavalt palju juttu olnud,” lisas Tehva.

Jäätmeseaduse kohaselt saab ebaseadusliku metalli kokkuostu eest määrata füüsilisele isikule trahvi kuni 300 trahviühikut ehk 1200 eurot ning juriidilisele isikule kuni 32 000 eurot.

Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõuniku Leili Tuule sõnul kiideti valitsuses eelmisel nädalal heaks ka seadusemuudatus, mis lubab keskkonnainspektsiooni inspektoritel teha metalli kokkuostukohtades kontrollmüüke ametivormi kandmata. “Seega on inspektoritel edaspidi täiendav võimalus kontrollida, kas metalliärid peavad seatud nõuetest ja piirangutest kinni või mitte,” ütles Tuul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 886 korda, sh täna 1)