Muhus oodatakse ideid MUKU loomiseks (4)

raido liitmäeMuhu valla kultuurikomisjon arutas oma viimasel istungil Muhu kultuuri- ja vabaajakeskuse rajamist. Praegu oodatakse rahvalt ideid.

“Algidee tuleb sellest, et praegu ehitatakse Muhu spordihalli tagaossa ja spordihalli juurdeehitisse Muhu noortekeskuse uusi ruume,” ütles vallavanem Raido Liitmäe (fotol). Ta lisas, et kultuurimaja puudumise tõttu korraldatakse valla suuremaid üritusi ka praegu Muhu spordihallis.

“Kuna noortekeskuse valmimisega saab hoone ka korraliku heli- ja videosüsteemi, siis loob see edaspidiseks paremad võimalused ka kultuuriürituste läbiviimiseks,” rääkis vallavanem, kelle sõnul on vallal plaanis parandada ka hoone akustikat, muretseda kokkupandav lava jms.

Liitmäe sõnul oleks Muhu kultuuri- ja vabaajakeskus n-ö katuseorganisatsioon, mis haldaks hoonet tervikuna, seoks ja koordineeriks tegevust ja tooks majja elu ringide tegutsemise, kultuuri-, vaba aja ja spordiürituste jms korraldamise näol.

Selline plaan on kirjas ka juba eelmise aasta lõpus kinnitatud Muhu valla uues arengukavas. “Praegu on meil ideede otsimise ja võimaliku struktuuri arutamise aeg ning see on väga hea, et sel teemal arutatakse aegsasti ja püütakse leida parim lahendus,” tähendas vallavanem.

Muhu valla kultuurikomisjoni esimees Meelis Mereäär ütles, et seni on laekunud kolm ideed. Mereääre väljapakutud nimi loodavale asutusele on MUKU. “Kui Tallinnas on KUMU, siis miks ei võiks meil olla näiteks MUKU,” naeris Mereäär.

Ta lisas, et kui tema väljapakutud idee, mis näeb ette suurt struktuuri, mitmeid osakondi ja keskuse direktorit, ei ole teostatav, siis võiks vähemalt tema pakutud nimi jääda.

Mereäär meenutas, et kunagi oli Muhu valla allasutus Muhu spordihall, mis kadus 2009. aastal masu tõttu, ning spordihoone läks siis Muhu põhikooli bilanssi. “Kuna põhikoolil on aga ebamugav korraldada õhtuseid trenne, spordiringe jm, siis oleks vahest parem, kui loodaks ikkagi eraldiseisev asutus,” rääkis Meelis Mereäär, lisades, et rahastamise pool on muidugi iseasi.

“Muhus puudub ju korralik kultuurimaja. Spordisaal on selline kena koht, kus saaks suuremaid pidusid korraldada. Oleks ju hea, kui kunagi saaks spordisaali vajadusel muuta kontserdisaaliks. Kuressaares on nii vägev spordihoone, kus saab tribüüne sõidutada ja suuri kontserte pidada, miks siis Muhus ei võiks kunagi sellist olla?” arutles Meelis Mereäär.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 510 korda, sh täna 1)