Eile pärast keskpäeva lakkasid Saare maavalitsuse majas töötamast sideseadmed. Tummaks jäid lauatelefonid, e-kirju vahetada ei saanud.
Maasekretär Jaan Leivategija viibis ise küll lähetuses, aga uuris kolleegidelt järele, et pärast plaanilist elektrikatkestust elektrikilbi vahetamiseks lakkas ruuter töötamast. “Töö oli tehnilise rikke tõttu tõepoolest häiritud, aga loodame paari tunni pärast korda saada,” ütles ta kella viie ajal õhtul.
Samas majas asuva ERR-i Saaremaa korrespondendipunktis põles lisaks läbi ruuteri toiteplokk. Korrespondent Margus Muld kinnitas, et “Aktuaalses kaameras” Saaremaa uudis siiski ära ei jää. “Hetkel üritan lugu mobiili teel saata. Kui see ei õnnestu, tuleb mingi muu lahendus leida,” sõnas ta.
Sellisteks puhkudeks soovitan UPS kasutusele võtta! Iga VoIP-telefoni juurde ei ole vast mõtet panna, küll aga ruuterile ja olulisematele telefonidele. Kui on PoE-toega swich ja telefon, piisab ühest UPS-ist, et selliste katkestuste puhul side ei katkeks. Muld muidugi peab omale eraldi UPS-i muretsema, kui maavalitsusega ühendust ei jaga.
Tehniline lahendus on muidugi lihtne.
Maavalitsus hakkas VoIP telefonisüsteemi juurutama 2012 aasta lõpus. Maavalitsus on valitsusasutus ja riigi infosüsteemid kuuluvad RIKSi pädevusse.
konks oli aga selles, et juba siis oli päevakorral Kiisleri ”maailmavallutuse” plaan, millega likvideeritaks kohalikud omavalitsused ning Eesti peale jääks maksimaalselt 4 maavalitsust.
Ei andnud Riik raha kaks aastat tagasi VoIP süsteemi jaoks paari tuhandet ja ei anna ta ka täna telefonidesüsteemi UPSi jaoks.
Küsimus ei ole tehnilises keerukuses, küsimus on nagu ikka rahas. Need ”maakonna miljonid”, mida maavanem praegu valdades suure suuga laiali lubab (ehk supersuur konverentsikeskus või Kuressaare kesklinna renoveerimine) pole üldse ”maavalitsuse raha”.