Õed avasid oma endises köögis nõustamiskabineti (4)

TERVIS JA TASAKAAL: Heli Maajärv demonstreerib vast- avatud kabineti toolikatteid, millele on logo tikkinud Jane Lõssova. Foto: Raul Vinni

TERVIS JA TASAKAAL: Heli Maajärv demonstreerib vast-
avatud kabineti toolikatteid, millele on logo tikkinud Jane Lõssova. Foto: Raul Vinni

Nõustamise ja koolitusega tegelevad õed Heli Maajärv ja Kaja Sepp avasid Laimjala vallamajas tervise- ja tasakaalukabineti.

Vana mõisahoone ühe toa uksel on silt kirjaga “Tervis ja Tasakaal” – samasugust nime kannab õdede nõustamis- ja koolitusfirma.

Helekollaste seintega toas, endises perearstikabinetis, seisab akna all lauake, seina ääres aga patjadega diivan ja mõned toolid, mille tikitud katetel ilutseb samuti “Tervis ja Tasakaal”.

“Tegelikult oleme mõlemad õega selles majas elanud,” rääkis Heli Maajärv. “Kunagi, kui ema oli Laimjalas velsker, oli siinsamas meie kodu ja seesama tuba siin oli meie köök.”

Õdede osaühing on tegutsenud seitse aastat, firmal on Tallinnas oma kliinik, Saaremaal pakuvad nad nõustamist ja teraapiat septembrist.

Saare maakonna aasta koolitaja tiitli pälvinud Heli Maajärve valdkond on teraapia ja perekonstellatsioonid, peamiselt Soomes töötaval Kaja Sepal aga toitumisnõustamine ja holistiline psühhoteraapia.

“Keha ja vaim käivad koos ja kui vaim on terve, siis tuleb ka keha järele,” ütles Maajärv.

Tema sõnul on tervise- ja tasakaalukabinetti oodatud inimesed nii lähemalt kui ka kaugemalt, mehed ja naised. “Meie põhimõte on, et kes tahab, leiab võimaluse tulla, ja kes ei taha, leiab vabanduse,” lausus ta. “Tahame, et siia tuldaks vajadusest, mitte pelgalt uudishimust.”

Heli Maajärv lisas, et kel soov tervisekabinetti külastada, peab selleks varem aja kokku leppima.

Laimjala vallavalitsuselt kasutada saadud kabinetis tegi osaühing oma kulul remondi, tuult ja vett läbi lasknud akna lasi vahetada vallavalitsus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 970 korda, sh täna 1)