Kuressaares õppiv Mehhiko noormees otsib uut kodu (10)

ÕPIB HÄSTI: Edgar Bernardole eesti keelt õpetav Katrin Keso-Vares tunnistas, et temalgi on noormehe õpetamisest kasu. Nimelt saab tema nõnda inglise keelt õppida. Foto: Tambet Allik

ÕPIB HÄSTI: Edgar Bernardole eesti keelt õpetav Katrin Keso-Vares tunnistas, et temalgi on noormehe õpetamisest kasu. Nimelt saab tema nõnda inglise keelt õppida. Foto: Tambet Allik

Sellest õppeaastast Kuressaare gümnaasiumi 11. klassis õppiv rosinasilmne ja rõõmsameelne Edgar Bernardo Vazquez Fachada vajab siin perekonda, kelle liige juuli alguseni olla.

YFU Eesti MTÜ juhiabi Heili Johansoni sõnul on 18-aastane Edgar Bernardo tulnud nende organisatsiooni vahendusel Eestisse uut kultuuri avastama, aga ka oma jalgpallihobi jätkama.

Kuressaare gümnaasiumisse on ta kenasti sulandunud, siin sõbradki leidnud ning koolipere on temaga rahul. Seda kinnitas ka Kuressaare gümnaasiumi õppealajuhataja Maidu Varik. „Tubli noormees,“ nentis ta.

Eestis on Edgar Bernardo olnud kolm kuud ning tagasi kodumaale suundub ta juuli hakul. „Kuna perevahetuse käigus on soov esmalt mitte lõhkuda juba tuttavaks saanud keskkonda koos kooli ja sõpradega, siis otsime uut peret Kuressaarde või selle ümbrusse, kust saaks linna kooli käia,“ selgitas Heili Johanson.

Edgar Bernardo peab end loominguliseks ja rõõmsameelseks inimeseks, kes on avatud ja vastutustundlik. Talle meeldib reisida, tutvuda uute inimestega ning veeta aega perega. Kooli kiidab noormees väga. „Mulle meeldib siin kõik! Klassikaaslased on nii toredad ja kõik teised ka,“ rääkis ta.

Põhja-Mehhikost Piedras Negrast pärit Edgar Bernardo tunnistas, et ootab juba siinset talve. Tema kodumaal on väga soe, kõige külmem ilm, mida ta on seni kogenud, on -6-kraadine ja juba selle saabudes jääb sealmaal kool ära. „Mulle on räägitud, et Eestis võib talvel -20 kraadi olla, see paneb natuke muretsema. Aga ma pole mitte kunagi lund näinud ja seda ma tahan küll näha, ses osas olen põnevil,“ rääkis ta õhinaga. Nõnda soovib ta kindlasti proovida ka suusatamist.

Samuti on ta suur jalgpallihuviline. Kooliaasta algul ta küll käis pisut ka siin jalgpallitrennis, kuid see jäi paraku katki.

YFU Eesti vabatahtlike meelest on noormees väga sõbralik, seltsiv ja motiveeritud eesti keele õppimiseks. Noormehe motiveeritust keeleõppe osas tunnistas ka õpetaja Katrin Keso-Vares. „Mina panen talle ainult viisi! Tunnitöö on kogu aeg viis,“ kinnitas ta naerdes. Üht-teist oskab noormees eesti keeles juba ka kõnelda.

Uut vahetusperet vajab ta eelkõige seepärast, et praeguse vahetuspere vanemad viibivad õhtuti üsna pikalt tööl, seega veedab ta päris palju aega lihtsalt koduseinte vahel. Vahetusse tuleku mõte on aga siiski see, et vahetusse tulnud noor saab võimalikult palju teha ja näha. Nõnda otsibki YFU Edgar Bernardole nüüd Kuressaares uut perekonda.


 

Paku Edgar Bernardole perekonda

Vahetuspereks sobib iga pere, kel on motivatsiooni ja tahtmist end proovile panna ja igapäevaellu vaheldust tuua. Vahetuspered on vabatahtlikud ja ühtegi keelenõuet neile ei rakendu, vahetusõpilased on tulnud Eestisse siiski eesti keelt õppima.

Peres ei pea olema samaealisi lapsi või üldse lapsi, sobib ka üksik inimene või pere, kus mitu põlvkonda koos elab. Oluline on valmisolek vahetusõpilase võõrustamiseks.

Kuidas vahetuspereks saamine toimub, saab uurida www.yfu.ee/pere. Kui tead toredat peret, kes võiks Edgar Bernardole kodu pakkuda, anna sellest märku: yfu@yfu.ee või 628 61 61.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 6 767 korda, sh täna 1)