Kuressaare tänavad saavad aasta jooksul uue valgustuse (3)

KILBIVAHETUS: Riivo Laanet ja Aron Põld Saare Elektroservis OÜ-st panevad kilpe paika. Foto: Tambet Allik

KILBIVAHETUS: Riivo Laanet ja Aron Põld Saare Elektroservis OÜ-st panevad kilpe paika. Foto: Tambet Allik

Eelmisel nädalal algasid Kuressaares tänavavalgustuse uuendamistööd, mis peaksid kestma järgmise aasta sügiseni.

Aasta jooksul saab Kuressaare linn umbes 2700 uut leedvalgustit.

Lisaks tänavavalgustuse rekonstrueerimisele tehakse vajalikke elektritöid ja taastatakse ka kõnniteed, mis kaevamiste käigus kannatada saavad. Kuressaare linnainseneri Madis Piheli sõnul võivad ehitustööd tekitada mõningaid ajutisi ebamugavusi liiklejatele. Enne tööde alustamist antakse aga vastava tänava elanikele teada, millal kaevama hakatakse. Mõnes kohas lülitatakse tööde ajaks ka tänavavalgustus välja.

Veel selle aastanumbri sees plaanitakse rekonstrueerimisega alustada M. Körberi, Metsa, Jaama, Põhja, J. Smuuli, Traktori, Pikal ja Tolli tänaval.

Saarte Hääl küsis ehitajalt Sinear OÜ-lt ka täpsemat graafikut, kuid seda ei antud, kuna praegusesse plaani võib tulla otseselt ehitajast mitteolenevaid muudatusi. Objektidel teeb tööd mitu alltöövõtjat, kelle hulgas on nii kohalikke kui ka mandri ettevõtteid.

Kuressaare tänavavalgustust uuendatakse Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) projekti raames, mis haarab lisaks Kuressaarele Haapsalu, Keila, Jõhvi, Paide, Valga ja Võru tänavavalgustussüsteeme.

Tööde kogumaksumus on 15 miljonit eurot. Kuressaare tööd lähevad maksma 3,7 miljonit eurot, millest linnavalitsus maksab 400 000 ja KIK 3,3 miljonit eurot. Raha saadi Austria riigilt, kes ostis Eestist kasutamata CO2 kvoodiühikuid.

Saadud tulu suunas KIK seitsme linna tänavavalgustuse renoveerimisse. Kohalike omavalitsuste katta jäi 10% kuludest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 138 korda, sh täna 1)