Hanna-Loore Püüa pälvis 155 eurose stipendiumi (2)

PÕHJALIK JA KOHUSETUNDLIK: Stipendiaat Hanna-Loore Püüa on oma õpingutes põhjalik ja järjekindel. Foto: Taavi Tuisk

PÕHJALIK JA KOHUSETUNDLIK: Stipendiaat Hanna-Loore Püüa on oma õpingutes põhjalik ja järjekindel. Foto: Taavi Tuisk

Kuressaare ametikooli majutusteeninduse eriala kolmanda kursuse õpilane Hanna-Loore Püüa pälvis Eesti hotellide ja restoranide liidu (EHRL) 155 euro suuruse stipendiumi.

“Stipendiaadiks esitame alati tublimaist tublima õpilase ja sel õppeaastal on see Hanna-Loore Püüa,” ütles Kuressaare ametikooli toitlustuse juhtõpetaja Õile Aavik. Hanna-Loore on tema sõnul hästi põhjalik ja kohusetundlik tüdruk. “Vahel muretseb ta liiga paljugi, kui kõik ei tule täpselt nii välja, kui peab.”

Õile Aaviku sõnul tuleb selleks, et osutuda stipendiumi vääriliseks, õppida neljadele ja viitele, näidata õpitava eriala vastu üles süvendatud huvi, võtta osa erialavõistlustest. “Väga oluline ja määrav on õpilase hoiak ja suhtumine õpitavasse, koolikaaslastesse ja üldse inimestesse,” kinnitas ta. Eelmisel aastal sai EHRL-i stipendiumi Kuressaare ametikooli kokaõpilane Kevin Tamsalu, kellel olid õppeaja jooksul kõik hinded viied.

Hanna-Loore ise ei saanud 19. novembril Tallinnas Radisson Blu Sky hotellis stipendiumi üleandmisel kohal olla, kuna osales samal ajal Serbias Belgradis Euroopa turismi- ja hotellikoolide assotsiatsiooni AEHT aastakonverentsi restoraniteeninduse võistlusel.

EHRL-i tegevjuhi Raigo Triigi sõnul näeb hotellide ja restoranide igapäevatöös, et enam ei saa rääkida tööpuudusest, vaid tööjõupuudusest. “Teenindusvaldkond annab Eestis tööd 20 000 inimesele ja on suuruselt teine sektor,” märkis ta.

Seetõttu on pädeva tööjõu lisandumine tähtis, tagamaks kvaliteetset teenindust ja tänu sellele Eestile atraktiivsust turistide jaoks.

Noortes kutsehariduse vastu huvi tekitamiseks peab Raigo Triigi sõnul tagama kvaliteetsed ja korralikud õppevõimalused. Selle nimel käib praegu järjepidev töö. “Eelmisel aastal alustasime projektiga, kus õpetajad saavad EHRL-i liikmeshotellides stažeerida ja kogeda, kuidas seal oma igapäevast tööd tehakse. Nüüdseks on juba esimesed õpetajad programmi edukalt läbinud ja jagavad oma teadmisi õpilastega,” ütles Triik. Samuti planeerib EHRL kvaliteetse tööjõu tagamiseks algatada koostöös Eesti töötukassaga pilootprojekti, koolitamaks ettevõtete jaoks puhastusteenindajaid ja toateenijaid.

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 531 korda, sh täna 1)