Saarlane sai röövlipüügi eest aumärgi (1)

Saaremaalt pärit Villi Martinson sai kodanikujulguse aumärgi, millega tunnustatakse vapraid inimesi, kes on tabanud kurjategija, aidanud kurikaela tabamisele oma julge tegutsemisega kaasa, hoidnud kuriteo ära või aidanud selle ohvrit.

7. juunil märkas Villi Martinson Tallinnas autoga sõites bussipeatuse lähedal maas lebavat naist. Arvates, et naisel on terviserike, otsustas ta abi pakkuda. Villi peatus ja sai naiselt teada, et too oli langenud röövi ohvriks.

Otsekohe hakkas Villi majade vahele jooksnud meest esmalt autoga ja hiljem joostes taga ajama. Ta sai mehe kätte ja võttis röövitud kaelaketi tema käest ära, kuid röövlil endal õnnestus lahti rabeleda.

Villi pöördus politseisse ning tänu tema tunnistusele ja auto pardakaamera salvestisele õnnestus politseil röövel mõni päev hiljem tabada. Röövel tunnistas üles veel mitu kuritegu.

“Inimesi, kes julgevad oma elu või tervisega riskida, et aidata kedagi teist, ei ole just liiga palju. Seda enam väärivad sellised teod esiletõstmist ja tunnustamist, et innustada ka teisi kuritegu või abi vajavat inimest märgates silma mitte kinni pigistama. Sellel aastal on märgi saanute hulgas mitu inimest, kes astusid vapralt vastu relvastatud kurjategijale ja kelle abi võis ära hoida teise inimese raskelt viga saamise või veelgi hullema,” rääkis justiitsminister Andres Anvelt eile aumärgi saanutele.

Kodanikujulguse aumärke, millega riik väärtustab kodanike julgust kuritegude ärahoidmisel ja kuriteoohvrite abistamisel, annab justiitsminister välja 2004. aastast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 988 korda, sh täna 1)