Saaremaa Päike ootab veel viimaseid päevi äriideid

Saaremaa Päike ootab veel viimaseid päevi äriideidSaaremaa arenduskeskus korraldab koostöös Saaremaa ettevõtjate liidu ja Saarte koostöökoguga juba seitsmendat aastat koolinoorte ettevõtlikkust edendavate ettevõtmiste sarja ja konkurssi Saaremaa Päike.

Saaremaa Päikese projektijuhi Triin Arva (fotol) sõnul on 2015. aasta eriteema roheline/säästev mõtteviis ehk oluline rõhk on säästval arengul, materjalide taaskasutusel, loovuse ja leidlikkuse arendamisel. “Oleme kaasanud sel aastal paljusid Saaremaa ettevõtteid, et tooted võimalusel valmistada n-ö prügist ehk tootmisjääkidest, praaktoodetest ja muust materjalist, mis muidu läheb prügikasti,” selgitas ta.

Arva kinnitusel erinevad selle aasta inspiratsioonikoolitustel kirja pandud ideed eelmiste aastate omadega võrreldes just oma praktilisuse poolest – need on hästi teostatavad. “Tootmisjäägid, praaktooted jmt on väga inspireeriv materjal.”

Osalema oodatakse Arva sõnutsi kuni 24-aastaste õppurite 1- kuni 4-liikmelisi võistkondi. Žürii hindab esitatud ideekirjelduste majanduslikku otstarbekust, kohaliku eripära väljatoomist, keskkonnasõbralikku lähenemist, loomingulisust ja innovaatilisust.

Konkursil osalemiseks tuleb hiljemalt 21. novembriks ehk juba selleks reedeks esitada oma ideed ning võistlustöö saata etteantud vormis märgusõnaga “Saaremaa Päike 2015 – innovatiivne ja roheline” Saaremaa arenduskeskusele. Täpsema info, kuhu ja kuidas saata, leiab arenduskeskuse veebilehelt.

2014/2015. õppeaastal rahastatakse projekti “Saaremaa Päike 2015 – innovatiivne ja roheline” Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu Euroopa Liidu sotsiaalfondi rahast.

Ehkki nii mõnigi üritus on ettevõtmise raames juba toimunud, on siiski üht-teist veel oodata. Detsembris külastatakse näiteks ettevõtteid, jaanuaris on kavas suur ettevõtlusõhtu, kus finaali jõudnud võistkonnad esitlevad oma võistlustööd žüriile. Veebruaris on kavas aga lõpuseminar, kus toimub ka võitjate pidulik autasustamine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 126 korda, sh täna 1)