Loona mõis jääb veel 10 aastaks senise rentniku kätte (1)

Esmaspäeval lõppes Kihelkonna vallas Loona külas asuva Riigimetsa Majandamise Keskusele (RMK) kuuluva Loona mõisa rendikonkurss. Enampakkumise alghinnaks oli määratud 630 eurot kuus, millele lisandub käibemaks. Võitjaga sõlmitakse kümme aastat kehtiv tähtajaline rendileping.

RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja Katre Ratassepp kinnitas eile, et enampakkumisele laekus üks pakkumus. “Selle tegi alghinnaga mõisa senine rentnik MTÜ Loona. Vaidlustusperiood lõpeb reedel. Siis saame lepingu sõlmida,” selgitas Ratassepp.

Loona mõisa hotellitüüpi külalistemajas on üksteist tuba. Esimesel korrusel asub eraldi sissekäigu ja kööginurgaga külaliskorter kolmele. Teisel korrusel asuvad üks ühekohaline, seitse kahekohalist tuba ja kaks kahetoalist sviiti. Rendipinda tuleb kasutada majutus-, toitlustus- ja telkimisteenuse ning Vilsandi rahvusparki tutvustavate aktiivpuhkuse teenuste osutamiseks.

31. oktoobrini oli mõis koos seda ümbritseva maaga rendile antud MTÜ-le Loona. Selle juht Marika Toomel oli uudist kuuldes õnnelik, kuid ametlik kinnitus polnud temani eilseks veel jõudnud. Rahul oli ta sellega, et praegu vahetab RMK mõisa peamajal katust. “Meie meelest oleks sobilik rendilepinguperiood kümme aastat. Viis aastat oleme pidevalt arenedes tegutsenud. Loodame, et saame ka jätkata,” rääkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 583 korda, sh täna 1)