Parvlaevade ehitaja hanketa valimine oli seaduspärane (5)

Sirle ArroRahandusministeeriumi hinnangul ei eksinud Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad seaduse vastu, kui ettevõte valis mandri ja saarte vahelistel liinidel opereerimiseks ehitatavate parvlaevade projekteerija ja ehitajad riigihanget korraldamata.

“Lähtudes asjaolust, et TS Laevad OÜ ei ole rahandusministeeriumi hinnangul hankija riigihangete seaduse alusel, ei algata rahandusministeerium TS Laevad OÜ tegevuse üle järelevalvemenetlust,” kirjutab ministeerium riikliku järelevalvemenetluse algatamata jätmise põhjenduses.

Tallinna Sadama kommunikatsioonijuht Sirle Arro (fotol) ütles BNS-ile, et ettevõtte jaoks on see positiivne otsus ja peaks Väinamere Liinide kolmanda kaebuse praamihanke osas ümber lükkama.

Ministeerium toob oma vastuses Väinamere Liinidele välja, et Tallinna Sadama tütarfirmadel ei olnud kohustust riigihanget korraldada, kuna parvlaevateenust Hiiumaa, Muhu ja Mandri-Eesti vahel osutatakse avalikes huvides ja lisaks on teenuslepingu täitmiseks kuulutatud avalik konkurss.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 548 korda, sh täna 1)