Ott Tänakut ootab Walesis elu tähtsaim ralli (1)

Foto: Timo Anis

Foto: Timo Anis

Nädalavahetusel Suurbritannias Walesis sõidetaval autoralli maailmameistrivõistluste viimasel etapil teevad taas WRC-klassis kaasa Ott Tänak ja Raigo Mõlder. Ott Tänaku jaoks on tegemist ülimalt olulise ralliga, kuna hea tulemuse korral võib ta järgmiseks hooajaks tõusta M-Spordi meeskonna põhisõitjaks.

Kuulsas meeskonnas vabanes piloodi koht, kuna Mikko Hirvonen lõpetas karjääri ning soomlase järeltulijaks peetakse ralliringkondades just DMACK-i meeskonna Ford Fiestal kihutavat saarlast.

Ott Tänak peab eesmärgi saavutamiseks näitama Suurbritannias head kiirust, kuid samas hoiduma vigadest ja jõudma kindlasti finišisse.

Walesis sõidetav ralli on Ott Tänakule ja Raigo Mõlderile tänavune kolmas ralli WRC-autoga. Rootsi talverallil saavutasid nad absoluutarvestuses viienda koha, Portugali MM-rallil tuli saarlastel paraku katkestada.

Neljapäeval sõidetud Walesi ralli testikatsel saavutasid Tänak ja Mõlder viienda aja. “Olud nagu Suurbritannia rallile kohased, mudased ja libedad,” ütles Tänak pärast neljapäevast testikatset. “Algul oli autoga raske harjuda, aga tunne läks paremaks. Meie plaan on esimesel päeval hea tunne saada ja siis vaikselt kiirust tõsta. Jälgime ka konkurentide tempot, sest ilm lubab veel korralikku sadu ja see teeb olud kindlasti keeruliseks.”

Reedel alustasid saarlased ettevaatlikult ja said esimestel katsetel vastavalt 11., 12., 7., 9. ja 9. aja ning kokkuvõttes kaotas viie kiiruskatse järel kaheksandal kohal olev Ott Tänak liider Sebastien Ogierile 1.41,0.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 219 korda, sh täna 1)