
AARE MARTINSON: “Lahendasime asja omavahel ära. Ega me teagi, kuhu ja kuidas see raha kadunud on.” Foto: Ivika Laanet
Valjala kultuurimajast varastati juhataja lauasahtlist ajavahemikus juuli lõpp kuni 16. september umbes 140 eurot. Asja uurib politsei, vallavolikogu revisjonikomisjon juhtis aga kultuurimaja juhataja tähelepanu korralagedusele raha hoidmisel.
“Raha on leitud. Panime raha valla kassasse tagasi,” kinnitas Valjala rahvamaja juhataja Karin Suprudko eile Saarte Häälele, et olukord on lahenenud. Samas tunnistas ta, et vargus siiski oli. “Me ei hakka siin kedagi… Me ei tea, kes varastas. Seda ma ei kommenteeri,” ütles Suprudko.
“Asjaga tegeletakse ja olukord laheneb, aga rahvamajasse keegi raha tagasi toonud pole,” lisas juhataja oma varasemale jutule vasturääkiva lause. Rohkem ta oma sõnul öelda ei saavat.
Sama napisõnaline oli Valjala vallavanem Aare Martinson. “Lahendasime asja omavahel ära. Ega me teagi, kuhu ja kuidas see raha kadunud on. Tegelikult pole see täpselt veel lahendatud, aga on lahendamisel,” ütles vallavanem.
Aare Martinson ei nõustunud rahvamaja juhataja Karin Suprudko väitega, et talle pole tutvustatud valla tehinguid või toiminguid – näit sularahatoimingud, evakuatsioon tulekahju korral, töökaitse – sätestavat eeskirja või korda.
“Ametijuhendis, millele ta on alla kirjutanud, on see kõik kirjas,” rõhutas Martinson, kelle sõnul poleks tohtinud sularaha rahvamajas üldse hoida.
“Näiteks, kui nädalavahetusel oli pidu, tuleb raha esimesel tööpäeval vallamajja ära tuua. Enam seda (raha kultuurimajas lauasahtlis hoidmist – toim) juhtuda ei saa. Kohal käis ka politsei, aga pigem piirdutakse sisejuurdlusega,” rääkis vallavanem.
Küsimust arutas ka vallavolikogu revisjonikomisjon, kes tõdes, et rahvamajas toimunud sularahaga arveldamisi ei kajastanud ükski dokument.
“Laekunud sularaha, mida oli olnud suurusjärgus “umbes üle 100 €” koos tšekkidega, oli Karini [Suprudko] sõnul kellegi poolt ära võetud tema töökabineti lauasahtlist. Karin avastas selle 4. septembril,” seisab revisjonikomisjoni koosoleku protokollis.
Kui revisjonikomisjoni liikmed küsisid, kas politseile on avaldus varguse kohta tehtud, vastas juhataja eitavalt. “Politseile avalduse tegemise ajaks lubas valla kultuurijuht ürituste graafiku järgi taastada sularaha liikumiste kohta dokumendid ja koostada selle põhjal kassaraamatu ning esitada selle revisjonikomisjonile,” seisab protokollis.
Politsei pressiesindaja Heiko Leesment ütles Saarte Häälele, et juhtunu osas on algatatud kriminaalmenetlus ja asjaolud on kontrollimisel.
Võõras vaevalt seal käis raha nuuskimas –eks ikka oma uru hiired näksasid suhkrutüki, sellest ju selline keerutaminegi..
kuu aega pole sahtlit avanud??
Räägitakse, et sellele lauasahtlile olevat isegi ämblik jõudnud vahepeal juba võrgu ette kududa, nii harva avatakse seda töölaua sahtlit.Küll on mõnel ikka mõnus elu, isega niipalju ei pea tööd tegema, et aedajalt oma töölaua sahtlit avada, et näha, kas seal on veel raha või mitte. Tule, taevas, appi!!!
võibolla pole seda “töökohta” vaja? :)
Valjalas on ju igasugused vargused nii tavalised.Mõni on kohe sündinud pikkade näppudega.Praegusel juhul tahaks teada, kas mõnel mõttetul asjapulgal on töökohta vaja,et Karinile käru keerab.Valjalas on rahvamaja mitte kultuurimaja!
Rahvamajas juba ammu ei austata Karinit ,ihutakse hammast ja keeratakse käkki,laenutatakse pille ükskõik kellele.
Olen sama asja elus läbi elanud oma töökaaslaste poolt,keda pidasin kõige ausamateks inimesteks ilmas.Hoidsin samuti raha lahtises lauasahtlis,aga ainult mõne päeva ja äkki oli kadunud.Tean ka kes selle võttis, kuid eks oli enda lohakus ja maksin ka ise välja.Öeldakse, et oma maja varast ei oska karta, aga hooletus ees, õnnetus taga.
Miks peab selline (valla sisene) asi olema maakonnalehe ESIKÜLJEL? Isegi autolahvkal on asi eetilisem.
Aga hiljuti oli ju vallalehes küttevargus.
Ja see ei olnud mitte väike kogus, ikka tonnides. Keda siin siis veel valida ja usaldada saab üldse? Teistes valdades ju ka avalikustatakse, miks peab siin kõike kartma ja koguaeg hirmul olema.
Kas pole midagi Saarte Häälel kirjutada,see juba nii vana lugu ,et uskumatu mida nüüd kajastada.Seal pole küll põhjust ,mida esilehel avaldada.
Vaatasin,et Valjala vallal on kohe kaks raamatupidajat.Raamatupidamise ja rahade eest peaks ju vastutama pea-ehk vanemraamatupidaja.Mis kord seal siis on,kui rahvamajas kogutakse raha ja valla kassasse see ei laeku.Ja kas vallale on ikka vaja kahte raamatupidajat.Erafirmades peab üks raamatupidaja mitut firmat.Paistab,et aega on seal küll ja töötegemine on teisejärguline. Igal aastal käib valdades raamatupidamist kontrollimas audiitor.Kuidas saab siis ikkagi asi nii käest ära olla!Väga imelik!
Revisjonikomisjoni protokoll 09.09.2014 http://www.valjala.ee/vald/images/alla/volikogu/komisjonide_protokollid/2014/revisjon_prk5_2014.pdf