Õiguskomisjon merepäästest: appi peab minema lähim üksus (6)

Riigikogu õiguskomisjon toetas üksmeelselt seadusemuudatusi päästevõime parandamiseks Eesti rannikuvetes ning kiitis heaks ettepaneku kirjutada seadusesse sisse, et sõltumata ametkonnast peab õnnetusele reageerima lähim ja vastavat varustust omav üksus.

Kehtiva õiguse järgi teevad päästeamet ning politsei- ja piirivalveamet rannikuvees õnnetusse sattunut päästes koostööd, kuid praktikas on see regulatsioon tekitanud ebaselgust, kuidas peaks koostööd korraldama. Seadusemuudatus määratleb, et koostöö korraldamisel tuleb lähtuda kiirema abi printsiibist ehk väljakutsele reageerib lähim ja vastavat varustust omav üksus.

Seadusemuudatused näevad ette ka vabatahtlike päästjate senisest paindlikumat tööle võtmist ja nende õiguste laiendamist. Samuti suurendatakse politsei- ja piirivalveameti töötajate õigusi merepäästel ning täpsustatakse päästetöö mõistet.

Rannikuvetest päästmise võimekuse probleem kerkis Eestis järsult tänavu kevadel, kui Pöide vallas hukkus rannikuvetes üksi paadis olnud kuueaastane poiss. Saaremaal juhtunu järgselt on muudetud hädaabikõnede töötlemise põhimõtteid häirekeskuses ja merevalvekeskuses. Samuti suurendatakse veeõnnetustel elupäästevõimekust omavate päästeameti komandode arvu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 264 korda, sh täna 1)