Maailmameister püüdis Kuressaares tuule purjedesse (FOTOD)

TUNDELINE HETK: Saaremaa merispordi seltsi auliikme tiitliga tunnustatud Jaak Jõgi (paremal) võtab vastu õnnitlused oma esimeselt treenerilt Fred Keertilt. Foto: Tambet Allik

TUNDELINE HETK: Saaremaa merispordi seltsi auliikme tiitliga tunnustatud Jaak Jõgi (paremal) võtab vastu õnnitlused oma esimeselt treenerilt Fred Keertilt. Foto: Tambet Allik

Reede õhtul võttis kahekordne maailmameister purjetamises Jaak Jõgi Kuressaare kultuurikeskuses purjetamishooaja pidulikul lõpetamisel Saaremaa merispordi seltsi kommodoorilt Margus Hietilt vastu seltsi auliikme diplomi ja kuldmärgi.

Koolipoisina Kuressaares treener Fred Keerti juhendamisel purjetama hakanud Jaak Jõgi tuli maailmameistriks 2006. aastal klassis XX-99 jahi Team Elion kaptenina ja tänavu edestas Jõgi jaht Forte maailmameistrivõistlustel ORC-klassis 56 konkurenti, tulles esimeseks.

Jaak Jõgi on mitmekordne Eesti meister, 1987. aastal tuli ta N Liidu meistriks Lutš-klassis.

Paljudel tiitlivõistlustel medaleid võitnud purjetaja oli reede õhtul autasu vastu võttes meeldivalt üllatunud, öeldes, et saarlastest purjetajate seltskonnas tunneb ta end alati hästi.

“Ma teen täna kummarduse kolmele mehele: Kaarel Niinele, Mati Saarlaiule ja Fred Keertile. Nemad õpetasid mind purjetama. Just nende meeste käe all treenisid nüüdseks rahvusvahelise taseme saavutanud purjetajad. See on fenomenaalne lugu,” rääkis Jõgi.

Tipp-purjetaja on oma tütredki purjede alla meelitanud. “Kaks viimast suve on minu kaks tütart Kuressaares Optimistiga harjutanud. Täna tõin oma väikese Laseri svertpaadi Saaremaale talvekorterisse. Arvan, et võiksin sellega mõnel võistlusel noortega rinda pista. Niipalju leian ikka aega, et koduvetel lastega purjetada ja võib-olla ise mõnel võistlusel kaasa teha,” rääkis SMS-i noorim (46) auliige.

Kunagine purjetamistreener Fred Keert pühkis silmanurgast rõõmupisara, öeldes, et Jaagu edusammud on temas sõna otseses mõttes märja tunde esile kutsunud.

“Purjetamine on fantastiline ala. Merel pead sa treenides või võisteldes ainuõigeid otsuseid vastu võtma. Saaremaa purjetajad on näidanud, et nad oskavad elus läbi lüüa. Jaak on suutnud luua enda ümber suure ja toetava meeskonna nii laevas kui ka töökollektiivis. Ta on alati leidnud parimad partnerid, kellega tulemusi saavutada,” hindas Fred Keert oma endist õpilast.

“Seda, mida olen õppinud purjetades, tipptasemel sportides, olen saanud edukalt kasutada ka tööelus,” tõdes Jaak Jõgi.

Karikaid ja muid väärtuslikke auhindu jagus mitmekümnele sportlasele ja nende treeneritele. Saaremaa merispordi seltsi tegevust tunnustasid kultuuriminister Urve Tiidus, maavanem Kaido Kaasik, linnapea Hannes Hanso, seltsi auliige Bruno Pao ja purjetamise eestvedajad mandri klubidest.

Kommodoor Margus Hiet pidas hooajast kokkuvõtteid tehes kordaläinuks üleriigiliste võistluste korraldamist Roomassaares ja saarlaste edukat esinemist mitmel tiitlivõistlusel. Kahe aasta pärast toimuvad Eestis juunioride Euroopa meistrivõistlused jääpurjetamises. Ühe võimaliku võistluspaigana peetakse silmas ka Saaremaad. 2018. aastal on eestlastel au vastu võtta jääpurjetajaid üle ilma. Kui ilmataat Saaremaa rannikuveed ilusa jääga kaanetab, on saarlastelgi võimalik nelja aasta pärast kodupaigas maailmameistrivõistlusi jälgida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 862 korda, sh täna 1)