Heli Post loeb tõsisemat kirjandust (3)

IGAPÄEVANE KÜLALINE: Heli Post käib Sandla raamatukogus iga päev. “Mis mul muud ikka teha,” naerab ta. Foto: Tambet Allik

IGAPÄEVANE KÜLALINE: Heli Post käib Sandla raamatukogus iga päev. “Mis mul muud ikka teha,” naerab ta. Foto: Tambet Allik

“Kriminulle ja naistekaid ma enam ei taha ning ulmekirjandust pole ma kunagi armastanud,” ütleb Sandla raamatukogu igapäevane külastaja Heli Post, kelle praegune lugemisvara on tõsisem kirjandus.

Heli räägib, et tema lemmikute hulka kuuluvad “Minu” sarja raamatud, milles inimesed jagavad oma isiklikke kogemusi mõnest välisriigist. Viimati luges ta Ede Schank Tamkivi “Minu California. Mull mullis”.

“Vaat siis oli selline tunne, nagu oleksin ise seal käinud,” ütleb Heli ja lisab, et nii põnev lugemine oli ja sai kohe palju targemaks.

Vabakutseline ajakirjanik Ede Schank Tamkivi kolis California läänerannikul asuvasse Palo Altosse ja kuna tema abikaasa Sten Tamkivi õppis Stanfordi ülikoolis, tuli ka nende kahel lapsel kooliteed alustada USA-s.

Raamatu autor kirjeldab Californiat n-ö oma mullist, kus abilisteks robot-koristaja ja sammulugeja-uneandur ning kus ta jätkab oma identiteedi loomist (tiiger)ema, tervisesportlase ja vabatahtliku üritustekorraldajana.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 304 korda, sh täna 1)