Vanemad peavad lasteaialapse puudumisest aegsasti teatama (4)

Et Kuressaare linna hallatavates lasteaedades käivate mudilaste vanemad ei peaks planeeritud puudumise esimese päeva eest toiduraha maksma, tuleb puudumisest ette teatada juba eelmise kalendrikuu lõpus või uue kuu esimeseks tööpäevaks.

Kuressaare linnavalitsuse haridusnõuniku Õilme Salumäe sõnul puudutab linnavalitsuse 21. oktoobril kinnitatud etteteatamiskord ka neid lapsevanemaid, kes käivad tööl graafiku alusel.

Toiduraha arvestamise ja maksmise korra järgi peab vanem, kes soovib, et tema laps käib lasteaias graafiku alusel või puudub planeeritult üksikuid päevi, teavitama sellest rühma õpetajat enne kalendrikuu algust.

Soovitud söögikordadest tuleb lasteaeda teavitada lapse lasteaeda tulekul, muudatustest aga hiljemalt kalendrikuu esimesel tööpäeval.

“Kui vanemad teatavad puudumisest ette eelmisel kuul või uue kuu alguses, siis esimese toidupäeva eest tasuda ei tule,” selgitas Salumäe. “Kui nii pikalt ette ei teatata – laps jääb näiteks haigeks või pere sõidab kuhugi –, siis peab maksma esimese toidupäeva eest, alates teisest päevast enam mitte.”

Salumäe sõnul on senise viiepäevase etteteatamise korra muutmine seotud sellega, et mudilaste hommiku-, lõunasöögi ja õhtuoote tarvis tuleb toiduained aegsasti ette tellida.

“Kui vanem teatab lapse puudumisest ka viis päeva ette, siis varem grammi pealt tellitud toidukoguseid tarnija ei muuda,” rääkis Salumäe. “Piltlikult öeldes: kui lasteaed on tellinud näiteks viis liitrit jogurtit, siis sealt 200 grammi maha ei võeta. Tasuda tuleb ikka kogu toidu eest.”

Salumäe sõnul oli etteteatamiskorra muutmine vajalik, et ei peaks tõstma toidupäevade maksumust.

Pargi lasteaia direktori Riina Saare hinnangul on linnavalitsuse kinnitatud etteteatamiskord mõistlik. “Meil on selline kord, et vanemad teatavad lapse kohalkäimisgraafiku eelmise kuu lõpus või uue alguses, toiminud juba aastaid,” lausus ta.

“Ootamatusi võib muidugi ette tulla, näiteks jääb laps haigeks, aga toit on ju tellitud.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 508 korda, sh täna 1)