Orissaare soetas mobiilse arvutiklassi

Sellest õppeveerandist Orissaare gümnaasiumis kasutusele võetud 25 Samsung Galaxy Tab tahvelarvutit hakkavad elavdama õppetööd erinevates ainetundides. Pedagoogide sõnul toob klassikomplekti jagu uusi töövahendeid tavatundi mitmekesisust.

Koolivaheajal oli õpetajail võimalus arvutitega tutvuda, kogemusi sellel alal jagas koolis Nutilaborit vedav ja ise mitmeid õpimänge koostanud keemiaõpetaja Katrin Jõgi. Uuest veerandist on tahvelarvutid juba õppetöö osa.

Viive Kelder, kes kolmapäeval viienda ja kuuenda klassi õpilastega “Nuputa” valikmatemaatika tunnis arvuteist parasjagu tikuülesandeile lahendusi otsis, sõnas, et tahvelarvuti on tavaõppele hea vaheldus: “Iga tund seda küll teha ei saa, aga vahetevahel loomulikult.”

Kaheksandikud koos õpetaja Liis Rudoviga kasutasid tahvleid füüsikatunnis, kus käsitleti valguse neeldumise teemat. “Eriti matemaatikas on esimesele ja teisele kooliastmele palju erinevaid õppemänge äppidena, kus õpilane tõesti elab mängu nii sisse ja arvutab hasardiga. Nad unustavad ära, et tegelikult õpivad,” toonitas ka õpetaja Rudov, kes varem tahvlitundi pidanud näiteks hariduslike erivajadustega õpilastega, vahelduse ja mängulisuse olulisust.

Juba on tahvelarvuteid töövahendina testitud ka vene ja eesti keele ning keemiatunnis. Nende mobiilsus võimaldab info paremat liikumist ega nõua arvutiklassi minekut, nii saab tahvleid vajadusel kasutada õuesõppeski. Osa arvuteid on varustatud 3G-liidesega, koolimajas sees levib juhtmevaba internet.

Õpilaste tagasiside on pooldav: “ikka parem kui õpik”, “sellised tunnid võiksid kogu aeg olla, sest lihtsam on õppida, ja et valmis saada, sa pead oskama”, “kena värk”. “Arvan, et see “vau!” saab varsti otsa, lapsed saavad aru, et see on ikka õppimise tarbeks, aga eks neil hea meel praegu ikka on,” muigas Katrin Jõgi.

“Meil oli selleks aastaks planeeritud klassidesse osta järgmised interaktiivsed tahvlid, kuid koolimaja kapitaalremondi tõttu lükkus see vajadus tulevikku. Seega tekkis IKT-valdkonna (info- ja telekommunikatsioonitehnoloogia) eelarves raha tahvelarvutite ostuks,” selgitas direktor Marjana Prii.

Samas avaldas ta lootust, et järgmise aasta alguseks vahetatakse välja ka ajale jalgu jäänud seadmed arvutiklassis.

Elina Kalm

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 238 korda, sh täna 1)