Õpilased viisid ametikooli mardilaadale

Pühapäevani kestval mardilaadal Saku suurhallis on taas oma töödega osalemas ka Kuressaare ametikooli disainierialade õpilased.

Kui tavaliselt on ametikooli osalemise eest vastutanud pedagoogid, siis tänavu on korralduse taga seisnud peamiselt õpilased.

“Sel aastal esindab ametikooli mardilaadal keraamika eriala tsükliõppe teine kursus,” selgitas kutseõpetaja Reet Truuväärt, kelle sõnul valmib kogu väljapanek kultuuriprojektide juhtimise õppeaine raames – alates ideedest, eesmärkide püstitamisest, eelarve koostamisest kuni tagasiside saamise ja kokkuvõtete tegemiseni.

Truuväärti sõnul alustati mardilaadaks valmistumisega üle kuu aja tagasi, esmalt tutvuti projektijuhtimise teoreetilise poolega. “Õppeaine eesmärk on üks projekt ka reaalselt ellu viia, antud juhul on see siis “Kuressaare ametikool Tallinna mardilaadal 2014”,” märkis Truuväärt.

Ametikooli lettidelt võib tänavusel laadal leida nii keraamikat kui ka naha- ja tekstiilitöid. “Esimese kahe päeva jooksul on ostetud kõike – tasse, vaipu, albumeid,” ütles ametikooli mardilaadaprojekti juht, keraamikaõpilane Ene Ollisaar. Ta lisas, et kuigi uudistajate seas on enim eestlasi ja soomlasi, on ametikooli boksist läbi astunud ka kaugemaid külalisi, nt belglasi ja sakslasi.

Lisaks müügile on ametikooli eesmärk mardilaadal alati olnud ka õppimisvõimaluste tutvustamine. Selleks on õpilastel kaasas hulgaliselt erialasid tutvustavaid flaiereid ja samuti haarati kinni võimalusest tutvustada kooli laada pealaval, kus näidati ka spetsiaalselt selleks korraks kokku pandud slaidiprogrammi ja videot. “Mitmete külastajate jaoks on üllatus, et ametikoolis saavad ka täiskasvanud õppida tasuta,” märkis Ollisaar.

Kuigi mardilaadalt naastakse juba pühapäeval, tõmmatakse projektile joon alla alles pärast seda, kui koolitunnis on põhjalikult analüüsitud õpilastepoolset korraldust, igaühe tööpanust ja tulemusi.

“Kuigi laat on veel täies hoos, siis tänaseks saadud kogemused ja elamused on kulda väärt,” sõnas projektijuht Ollisaar.

XVIII mardilaadal esitletakse ja müüakse Eesti parimat käsitööd ja toidupoolist, toimuvad meistrikojad ja õpitoad. Mardilaata kutsutakse ka Eesti käsitöö laulupeoks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 376 korda, sh täna 1)