Noorte lühifilm ootab hooandjaid (5)

LÜHIFILMILE 500 EUROT: “Kallid hooandjad, palun aidake meil see summa kokku saada, et saaksime tuua oma unistuse teieni just sellisel kujul, nagu me seda ise ette kujutame!” paluvad Kaspar Mölder (vasakul) ja Karl Juhandi. Foto: erkaanitõmmus

LÜHIFILMILE 500 EUROT: “Kallid hooandjad, palun aidake meil see summa kokku saada, et saaksime tuua oma unistuse teieni just sellisel kujul, nagu me seda ise ette kujutame!” paluvad Kaspar Mölder (vasakul) ja Karl Juhandi. Foto: erkaanitõmmus

Kolm Saaremaa koolinoort – Karl Juhandi, Kaspar Mölder ja Anni Viskus – tahavad teha ühe korraliku ja tõsiseltvõetava lühifilmi, oma elu esimese lühifilmi.

Et kõike teha nii, nagu peab, vajavad noored aga filmitegemiseks raha. Nõnda on nende lühifilmimõte üleval portaalis Hooandja, kus kõik, kes tunnevad, et saavad filmi sünnile kaasa aidata, saavad selleks oma panuse anda.

Saaremaa ühisgümnaasiumis õppiv Karl Juhandi rääkis Saarte Häälele, et klassijuhataja Arne Loorpuu kutsus neid Kaspariga augusti lõpus kooli, arutamaks filmitegemist.

“Tema algne mõte oli teha dokumentaalfilm, aga meie Kaspariga läksime tema juurde ideega teha mängufilm ja eks meeste seltskonnas sünnivad ikka pigem märuli- ja põnevikulaadsed ideed,” tõdes Juhandi.

Varem on noored meisterdanud peamiselt pigem naljaga pooleks videoid ja filmijuppe. Plaanitav lühifilm, mille jaoks nüüd raha kogutakse, kannab pealkirja “Võõras maa”.

Filmi tegevus toimub 1990-ndatel, värskes Eesti Vabariigis. Kirjelduse kohaselt pajatab film korrumpeerunud võimudest ja inimestest, kes seda olukorda ära kasutavad. Siiski ei puudu filmist ka seadusesilmad, kes õigluse ja korra eest võitlevad.

“Kuid ka politseinik on inimene, kellel on oma pahed, mured ja emotsioonid, millega igapäevatöö kõrvalt võitlema peab…”

Filmitegemise soov sündiski Karl Juhandi sõnutsi nendest eelnevalt naljaga pooleks tehtud videotest. Nüüd otsustati ette võtta midagi suuremat ja keerulisemat. “Peas on hakanud tekkima ka mõtted edaspidi filmikunsti õppima minna,” avaldas noormees.

Tegema hakati filmi Juhandi sõnul mõttega esitada see ka Kuressaare gümnaasiumi minifilmide konkursile, kuid tegelikult on ju olemas ka eraldi koolifilmide konkurss jms, kuhu noormehe kinnitusel on samuti mõtet valmiv linateos esitada.

Kuna häid ideid on raske teoks teha kapitalita, vajavadki noored iga hooandja abi. Annetatud summa kulub transpordile, näitlejatele ja nende ajakohastamisele, rekvisiitidele, tehnikale ning kõigele muule, mida võib filmi valmimiseks vaja minna.

Eesmärk on kokku saada vähemalt 500 eurot.

Hoogu saab projektile anda aadressil www.hooandja.ee/projekt/luhimangufilm-vooras-maa

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 759 korda, sh täna 1)