Muuseum kutsub kaasa lööma mänguväljaku ideekonkursil

Saaremaa muuseum plaanib Kuressaare lossihoovi rajada mänguväljaku kuni 8-aastastele lastele ning kuulutab välja ideekonkursi, leidmaks parimat kavandit.

Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa ütles Saarte Häälele, et mänguväljaku rajamise idee lähtub arengukavast, kus on kirjas, et lossihoovi tuleks luua ala, mis on mõeldud lastele. Eelkõige muudaks see muuseumi atraktiivsemaks just lastega perede jaoks, märkis Püüa.

Mänguväljaku asukohaks saab põhjabastioni ja muuseumi kontorihoonete vaheline ala. Püüa sõnul ei tule mänguväljak väga suur, sest ka kõnealune ala ei ole eriti suur. Mänguväljakule peaks tulema neli kuni viis atraktsiooni ja eeldatav maksumus on 35 000 eurot. Väljak valmib tõenäoliselt 2016. aastal.

Endel Püüa rõhutas, et kavandite puhul peaks eelkõige arvestama sellega, et tulevane mänguväljak sobiks ajaloolisse keskkonda. Samuti ei tohiks selle ehitamine nõuda suuremaid kaevetöid. “Et seda ajaloolist paika ei peaks oluliselt muutma,” selgitas Püüa.

Lisaks on veel mitmeid eritingimusi, millega kavandi autorid peavad arvestama. Näiteks tuleb atraktsioonide ehitamiseks kasutada võimalikult hästi keskkonda sobivaid materjale, nagu puit, kivi ja metall, ning vältida tuleb neoonvärve.

Ideekavand tuleb esitada nii planšetil (plaanistuslaud – toim) kui ka digitaalsel kujul. Püüa selgitas, et planšett on vajalik selleks, et hindajatel oleks lihtsam kavandeid võrrelda.

Ideekonkursi auhinnafondis on 3200 eurot, mis jagatakse esimese kolme koha vahel. Võitja selgub hiljemalt jaanuari teiseks pooleks. Ideekavandi esitamise tähtaeg on 15. detsember, küsimusi konkursi kohta saab muuseumile esitada 30. novembrini. Täpsema info kavandi eritingimuste ja konkursil osalemise kohta leiab Saaremaa muuseumi kodulehelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 279 korda, sh täna 1)