Lümanda pood sai uue sisu (8)

KOLLEKTIIV: Katrin Vaher, Nadežda Saluäär, Anni Kaal, Maie Kärner ja Aive Tuuling päev enne avamist. Foto: Tambet Allik

KOLLEKTIIV: Katrin Vaher, Nadežda Saluäär, Anni Kaal, Maie Kärner ja Aive Tuuling päev enne avamist. Foto: Tambet Allik

Täna avatakse taas Saaremaa tarbijate ühistu (STÜ) Lümanda kauplus, mis oli remondi ja sisustuse uuendamise tõttu kaks päeva suletud.

Poes on nüüd uued riiulid ja uus sügavkülmik, jahutus ja valgustus. Üle värviti ka kaupluse siseruumide seinad, aga katuseremont veel kestab.

STÜ juhatuse esimees Peeter Kilumets ütles Saarte Häälele, et tänasest on uue sisu saanud kauplus jälle rahva teenistuses. «Sortiment on Lümanda poes suur ja lai,» lisas Kilumets, viidates, et kaupa on piisavalt. Ka on poes nüüd töötingimused paremad.

Peeter Kilumets rääkis, et uuendamata on veel vaid mõned STÜ kauplused. “Suures osas on ring peale tehtud,” kinnitas ta ja lisas, et töö käib ka Kärlal. Seal suletakse pood laiendamise tõttu novembrikuu keskel paariks nädalaks, kuid detsembri alguseks peaks Kärla kauplus jälle avatud olema.

Lümanda kaupluse juhataja Aive Tuuling kiitis, et uue ilme saanud pood on ilus ja igati tore koht. Ta märkis, et enne remonti oli ehk riiulitest väike puudus, kuid nüüd on kõik, nagu peab.

Tuuling lausus, et Lümanda kaupluses üldiselt kaubapuudust pole. “Igapäevaste asjade kohta küll öelda ei saa, et neid poleks meil pakkuda.”

Lümanda poemaja pärineb aastast 1989 ja kaupluses töötab viis inimest. Saaremaa tarbijate ühistul on 28 kauplust, millest üks asub Pärnu linnas ja ülejäänud Saare maakonnas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 610 korda, sh täna 1)