Orissaares antakse välja Sassi stipendium

Laupäeval antakse Orissaares kohalikule muusikakooli õpilasele esmakordselt välja varalahkunud pärimusmuusiku Aleksander Sünteri elutöö jätkamiseks Sassi stipendium, mille suurus on 300 eurot.

“Sass oli meie vallast ja lihtsalt üks suure südamega inimene ning see on üks võimalus, kuidas temast mälestust hoida,” ütles Orissaare kultuurimaja juhataja Anu Viljaste, lisades, et algul mõtlesid nad asutada ka fondi, kuid selleks olnuks vaja 10 000 eurot.

Praegu on stipendium vallakeskne, kuid võimalusel olid nõus toetama oma valla stipendiaate ka Pöide ja Muhu vald. Stipendiumi saab Orissaare muusikakooli õpilane, kes huvitub pärimusmuusikast, nagu oli ka Sassi tegevuse suund.

Stipendiumiga kaasneb tasuta majutus õpingute ajaks Viljandi kultuuriakadeemia õpilaskodus. Lisaks tagab Viljandi kultuuriakadeemia muusikaosakond majutuse ja tasuta osavõtu kultuuriakadeemia korraldatavatele pärimusmuusika kursustele ja täiendõppe kaudu pakutavatele pärimusmuusika kursustele.

Aleksander Sünter suri aasta algul 43-aastasena ajukasvaja tagajärjel. Ta töötas Viljandi kultuuriakadeemias õppejõuna ja lõi kaasa ansamblis Oort.

Üheksandat korda toimuv Saare maakonna rahvamuusikapäev “Muusika ei tunne piire”, kus osalejaid on Kuressaarest, Leisist, Valjalast,Orissaarest ja Muhust, algab laupäeval kell 14.30, kontsert kõigile aga kell 16.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 277 korda, sh täna 1)