RMK on peagi lõpetamas puhkekohtade taastamist

UUS RADA: Üllar Soonik RMK-st ja Mehis Kallas Saare Erekist vaatasid eile uue raja üle. Foto: Tambet Allik

UUS RADA: Üllar Soonik RMK-st ja Mehis Kallas Saare Erekist vaatasid eile uue raja üle. Foto: Tambet Allik

Järvel ja Mändjalas on Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) populaarsete puhkekohtade rekonstrueerimine praktiliselt lõpetatud.

RMK kommunikatsioonijuht Katre Ratassepp ütles Saarte Häälele, et Järve maastikukaitseala puhkekohti rekonstrueeritakse 2013. aastast, mil tehti korda Keskranna puhkekoht. Selle aasta maikuust alates on Keskranna puhkekohta RMK andmetel külastatud üle 35 000 korra.

Taimeaia puhkekohas, mis asub Mändjala külas, rekonstrueeriti parklast randa viiv jalgrada. “Enne oli see laudrada, aga nüüd purustatud paekiviga kaetud rada,” märkis Ratassepp. Lisaks paigaldatakse sinna infotahvel ja uus riietuskabiin ning taastatakse ka pink-laud. Objekti ehitaja on AS Kuressaare Ehitus.

Järve puhkekohas on valmis parklast randa viiv 180 m pikkune ja 90 cm laiune laudtee, parkla piirded ja kuivkäimla. Juba on üleval ka infotahvel. Riietuskabiine pole RMK-l plaanis Järvele paigaldada. Järve puhkekohta ehitas AS Saare Erek.

Järve rannas ujujate vastu pole RMK-l midagi, märkis eile puhkekohti vaatamas käinud RMK Saarte piirkonna külastusjuht Üllar Soonik. Samas pole RMK-l aga kavas Järve rannaala rannamõnude nautijatele ligitõmbavamaks muuta. Nimelt on sealne rand küllaltki kivine ja mõneti taimerohke.

Soonik selgitas, et laudtee on Järve puhkealale ehitatud kaitse eesmärgil. See asub maapinnast umbes 30 cm kõrgusel seetõttu, et pinnase kaevamine oleks kahjustanud puude juuri, ütles Soonik. «Saab näha, kuidas inimesed uue laudraja vastu võtavad,» sõnas Üllar Soonik, kes ise jäi vastvalminud Järve puhkekohaga rahule.

Saare Ereki ehitusjuht Mehis Kallas kinnitas, et laudtee võib korraliku hoolduse korral kesta viis kuni kümme aastat. Ehitajapoolne garantii vältab kaks aastat.

Puhkekohtade rekonstrueerimise projekti rahastati SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel. Järve loodusalal tehtud tööde kogumaksumus on 70 000 eurot.

Järgmise hooaja suurim ettevõtmine Saaremaal on Kaali peakraatri taristu rekonstrueerimine, ütles RMK kommunikatsioonijuht Katre Ratassepp.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 858 korda, sh täna 1)