Elari Valmas: meil on rohkem kvaliteeti, kui tabeliseis näitab

KAITSJATEST LÄBI: Elari Valmas on kaitsjad seljataha jätnud ja üritab esimesena pallini jõuda. Foto: Irina Mägi

KAITSJATEST LÄBI: Elari Valmas on kaitsjad seljataha jätnud ja üritab esimesena pallini jõuda. Foto: Irina Mägi

Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliigasse püsima jäämise ja üleminekumängudest pääsemise nimel võitleva FC Kuressaare lootused positiivsele lõpplahendusele jäid pärast võõrsil saadud 1 : 1 viiki Pärnu Linnameeskonnaga püsima.

Kuressaare ründaja Elari Valmas arvab, et kuigi meeskond on langenud esiliiga tagumisse poolde, on meestes siiski potentsiaali enamaks ja järgmisel aastal võideldakse kindlasti paremate kohtade nimel.

Kui hooaja algul ootasid paljud, et Kuressaare hakkab taas võitlema Premium-liigasse pääsemise nimel, siis praegu võib meeskond langeda hoopis esiliiga B-üleminekumängudesse. Kas ootused olid liiga kõrged või ongi meeskonna tase praegu selline?

Ma ise sellist ootust meeskonnas ei näinud, sest oli selge, et seda tegi läbi uuenduskuuri ja meeskonda hakatakse taas üles ehitama. Pärast nii suuri muudatusi on selge, et meeskond alles otsib ühist hingamist ja medalite peale ei mängi.

Meeskonnas on kindlasti rohkem kvaliteeti, kui liigatabel seda praegu näitab, aga hooaeg tuleb korralikult lõpetada ja esiliigasse jääda ning kui järgmiseks hooajaks murekohtadest üle ollakse, mängime kindlasti medalitele.

Mille poolest erineb tänavu peatreeneriks tulnud Pelle Pohlaku käekiri eelmiste treenerite Jan Važinski ja Sergei Zamogilnõi omast?

Käekiri on mõneti erinev neil kõigil, aga seda ei saa võtta päris üks ühele, klubi on nende kõigi käe all olnud erinevas olukorras. Pelle puhul on praegu hästi silma hakanud tema julgus mängu muuta. Tema läbisaamine mängijatega on väga hea ja ta usaldab iga mängijat, kelle ta väljakule saadab. Praegu on klubi olukorras, kus tuleb anda palju mänguaega noorematele mängijatele, neid arendada ja sellega tõsta meeskonna taset, ning sellega saab Pelle hästi hakkama.

Milliste Pohlaku nõudmistega on meeskonnal olnud raskeim kohaneda?

Erilisi nõudmisi Pelle meeskonnale esitanud ei ole, aga tema jaoks on tähtis iga mängija suhtumine treeningutel ja mängudel. Kui on näha, et mängija endast maksimumi ei anna, siis Pelle ei kõhkle, jättes mängija mängule kutsumata.
See, kas sa oled meeskonna üks põhimängijatest, ei mängi tema jaoks rolli. Pelle prioriteet on, et mängija pingutab ja annab endast kõik.

Treeningute läbiviimine on võrreldes eelmiste aastatega mingil määral muutunud, kasutusele on võetud uusi harjutusi, millega kohanemisega oli meeskonnal algul raskusi.

Kas tulemused on selle all kannatanud?

Tulemused selle pärast kannatanud ei ole. On mõningad mängud, kus Pelle on taktikaga näppu lõiganud, aga nii noore treeneri puhul tuleb seda ette. See on paratamatus ja vigadest õpitakse. Nagu eelnevalt mainisin, mängib suurt rolli tulemustes ka tihti muutuv kaitseliin, kus üksteise mõistmine jätab soovida.

Milliseks hindad sina FC Kuressaare potentsiaali?

Meeskond on noor ja potentsiaali on, selleks tuleb aga anda aega. Käsil on ju alles esimene hooaeg selle koosseisuga mängida.

Klubi visioon on hea, aga see, kuhu lõpuks jõuda tahetakse, võtab aega. Alustasime klubi ajaloos mingil määral uut peatükki, kus me samm-sammult edasi liigume ja meeskonda tugevamaks teeme. On näha, et meeskond liigub õiges suunas ja ajab oma asja, saarlaste asja!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 163 korda, sh täna 1)