Valjala kool on valmis vastu võtma teiste valdade lapsi (5)

Valjala vallavolinik, Valjala põhikooli direktor Aive Mõistlik tegi neljapäeval volikogu istungil ettepaneku toetada teistest valdadest Valjalas koolis käivate laste bussisõitu.

“Kui Pihtla kool läheb 6-klassiliseks, siis on paljud lapsevanemad leidnud, et õige oleks panna laps meie kooli juba 1. klassist,” rääkis Mõistlik, kelle ettepanek oli palgata kooli ka 0,3 ametikohaga haridustehnoloog.

Mõistlik põhjendas, et tegemist on ääretult olulise valdkonnaga, mis vajab koolis arendamist. “Inimeste haritus peab tõusma, eriti õpetajate ja laste haritus,” kinnitas ta.

Vallavolikogu esimees Liilia Eensaar möönis, et ilmselt tuleb koolis esmalt arvutisüsteemi uuendada ja alles siis tehnoloog tööle võtta. Igal juhul arutatakse teemat veel, leidmaks parimat lahendust.

Armetus seisukorras on ka põhikooli staadion ja kooli jõusaal vajaks õhutussüsteemi. Sel aastal otsustati välja vahetada katlamaja aknad. Koolimaja veel vahetamata akende vahetus on sees 2015. aasta eelarves ja see töö tehakse 2015. aasta suvel.

Valjala vallavanem Aare Martinson tutvustas volikogu istungil valla 2015. aasta eelarvet. Vallavolinik Enn Pukk tegi ettepaneku tõsta sotsiaalnõuniku ja majandusjuhi palgaastet. Aare Martinsoni sõnul tegi vallavalitsus ettepaneku suurendada valla allasutuste rahastamist viie protsendi võrra ning selle võrra on allasutuste kulud järgmisel aastal suuremad kui 2014. aastal.

Arutusel oli ka Valjala valla päevakeskuse varjualuse ehitamine. Valla ehitusspetsialist Ahto Saar tutvustas kergliiklustee projekti “Turvaline koolitee Valjala alevikus”, mille eesmärk on siduda kool ja lasteaed aleviku keskusega kergliiklusteede kaudu ühtseks tervikuks, et oleks võimalik haridusasutusest turvaliselt kõndida nii koju, rahvamajja (kus asub noortekeskus), vallamajja kui ka kauplusse.

Esialgse projekti tegi 2011. aastal toonane vallavanem Kaido Kaasik ja põhiprojekti koostas Klotoid OÜ. Toona ei saanud projekt rahastust, kuid nüüd minnakse sellega uuele katsele. 1,5 km pikkune kergliiklustee kulgeks kiriku juurest lasteaiani ja sealt rahvamajani.

Vallavanem Martinson kohtus eile maanteeameti esindajatega ja kokku saadakse ka tuleval nädalal, et arutada ja täpsustada valmiva eskiisprojekti üksikasju. Kui eeltaotlus rahuldatakse, läheb ehitamiseks 2016. aastal.

Vallavolikogu andis nõusoleku Valjala valla osalemiseks projektis, lubades tagada omafinantseeringu summas 52 500 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 686 korda, sh täna 1)