Uus vaimulik isa Roman peab esimese teenistuse Muhus (4)

Tänasest hakkab Saaremaa õigeusklikke teenima isa Andrease mantlipärijana isa Roman ehk kodanikunimega Roland Tõnisson.

“Ma püüan õigustada neid lootusi ja ootusi, mis mulle pandud,” ütles Roland Tõnisson, lisades, et inimestega on ju ta varemgi tööd teinud ja erinevates kohtades. Kui piiskop tegi talle ettepaneku tulla Saaremaale, siis võttis ta selle heameelega vastu. “Loodan, et teen oma tööd nii, nagu peab. Olen Eestist seitse aastat eemal olnud ning mul on väga hea meel taas tagasi olla.”

Varem on Roland Tõnisson teeninud nii luteri kui ka õigeusu kirikus, seda nii Torontos kui ka Soomes Tamperes, Turus ja Helsingis asendusõpetaja ja preestrina. Kuressaare kogudus on aga esimene, keda ta hakkab teenima koguduse vaimulikuna. Tõnisson on tegutsenud ka kaitseväe kaplanina.

Roland Tõnisson (sünd 1968) on lõpetanud Tallinna 56. keskkooli, õppinud nii Eestis kui ka Ameerika Ühendriikides usuteadust, on Audentese ülikooli magister rahvusvaheliste suhete ja Euroopa uuringute alal, hiljem on ta läbinud mitmeid täienduskoolitusi. Ta on olnud välisministeeriumi pressi- ja infoosakonna meediabüroo atašee ja Keila gümnaasiumi ajalooõpetaja.

Saaremaa vaimulikuna algab Roland Tõnissonil esimene tööpäev täna Muhu Rinsis kl 10 ning Kuressaares kl 17. Isa Roman teenib Saaremaal Rinsi, Kuressaare, Ööriku, Hellamaa, Levala ja Lümanda kogudust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 008 korda, sh täna 1)