PRIA-l valmis 2015. aasta toetuste ajakava (1)

PRIA on valmis saanud 2015. aasta toetuste esialgse ajakava, mis võib jooksvalt veel muutuda ega sisalda praegu veel otsetoetuste meetmeid.

“Kogu ajakaval 2015. aasta kohta käib ette ja taha klausel, et see on esialgne ja praegu planeeritav,” ütles PRIA pressiesindaja Maris Sarv-Kaasik.

Maaelu arengukava 2014–2020 huvipakkuvamatest investeeringutoetuse meetmetest peaksid esimestena avanema põllumajandusettevõtte tulemuslikkuse parandamise meede ja väikeste põllumajandusettevõtete arendamise meede, kuhu saab praeguse kava kohaselt esitada taotlusi juba jaanuaris.

Majandustegevuse mitmekesistamise meede mittepõllumajanduslikuks tegevuseks peaks avanema märtsis ning põllumajandustoodete töötlemise ja turustamise meede juunis.

Leaderi toetused kohalikuks arenguks ja noore põllumajandustootja tegevuse alustamise toetus avanevad augustis ning põllu- ja metsamajanduse taristu arendamise toetus oktoobris.

“Mis puutub kiviaia ladumise toetusse, siis on olemas üks töödokument, milles taotlusvoor on paigutatud 2016. aasta veebruari,” rääkis Maris Sarv-Kaasik. “Kuid ütlen veel kord – see ei ole kindlalt otsustatud info. Taotlusvoorude ajad sõltuvad sellest, kuidas meetmete määrused ministeeriumis valmivad,” lisas ta.

Praegu puudub ajakavas info otsetoetuse meetmete kohta, mis peaks aga lisanduma lähiajal.

Toetuste ajakava leiab PRIA kodulehelt http://www.pria.ee/et/oluline-info/vaade/toetuste_ajakava/toetuste_ajakava/. Investeeringutoetuste info avanevate taotlusvoorude kohta avaldatakse Ametlikes Teadaannetes (www.ametlikudteadaanded.ee) ning kõigi toetuste info PRIA kodulehel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 983 korda, sh täna 1)