Piirkonnapolitseinik Žanna: see on sideohvitseri töö! (8)

ŽANNA KREŠTŠENKO: “Õnneks on selline suhtumine, et politsei vaid karistab, kadumas.” Foto: Tambet Allik

ŽANNA KREŠTŠENKO: “Õnneks on selline suhtumine, et politsei vaid karistab, kadumas.” Foto: Tambet Allik

Kuressaare linna ja Ruhnu valla piirkonnapolitseinikuna asus tööle Žanna Kreštšenko, kes on Saaremaal eelnevalt töötanud tolliinspektuuris ja merevalvekeskuses.

Kreštšenko tunnistas, et piirkonnapolitseiniku amet on talle uus, ehkki kogu tema senine tööelu on olnud korrakaitsega seotud. Pärast õpinguid toona Kingissepa nime kandnud linna Viktor Gumanenko nimelises keskkoolis (praegune Vanalinna kool – toim.) õppis ta Tartu ülikooli õigusinstituudis õigusteadust, olles enne seda lõpetanud õiguse erialal majanduskoolis.

16 aastat töötas ta maksu- ja tolliametis. Neist üheksa aastat tolliväärtuse spetsialistina Tallinnas, kuid tööd tolliametis alustas ta just Saaremaa tolliinspektuuris.

2006. aastal naasis Žanna juurte juurde Saaremaal, viimati töötas Kuressaare merevalvekeskuses, koordineerides muuhulgas kogu Lääne prefektuuri vabatahtlikku merepäästet ja Kuressaares baseeruva piirivalve lennusalga helikopterite teenistust.

Saaremaal elavad ka tema pere ja sugulased. “Minu varsti 16-aastaseks saav poeg õpib Kuressaare gümnaasiumis ja mängib aktiivselt võrkpalli,” ütles Kreštšenko. Ta rõhutas ka seda, et hoolimata mandril elatud ajast pole ta sidet Saaremaaga kunagi kaotanud.

Esimene kuu uues ametis on talle näidanud, et selle töö võti on hästi tihe suhtlemine kogukonnaga. “See ei tähenda mitte ainult rääkimist, vaid ka kuulamist. Tegelikult tuleb päris palju just kuulata,” kinnitas ta. “Kuressaare on suur piirkond. Mul tuleb kiiresti luua kontaktid ja tekitada omavalitsuse tasandil võtmeisikute võrgustik. Sisuliselt on see sideohvitseri töö.“

Esimesel kohtumisel linnavalitsuse esindajatega räägiti senisest koostööst, abipolitseinikega seonduvast, linnaliiklusest ja lepiti kokku uus kokkusaamine.

Politseimajas võtab ta kodanikke vastu kahel päeval nädalas: teisipäeval ja kolmapäeval kella 10–12.

“Vastavalt vajadusele osalen ka patrullis. See annab võimaluse linnas toimuvaga kursis olla. Kuigi minu töö ei ole seni olnud seotud kurjategijatega või tänaval toimuvaga, ei pelga ma seda,” nentis Kreštšenko.

Tema teine tööpiirkond Ruhnu vald asub keset merd ja seal on väga tugev kogukond. Sel kolmapäeval käis ta Ruhnus esimesel visiidil. Huvi oli selgelt mõlemapoolne. Kohtumist alustati Ruhnu koolis. Lisaks õpilastele olid seal kogukonna esindajad.

Edasise koostöö osas on Kreštšenko optimistlik. Ruhnlastega tahab ta kontakteeruda vähemalt kord kvartalis. “Navigatsioonihooajal on see lihtne. Roomassaares on meil paat MP-40, saan kasutada ka piirivalvelaeva Valve ja vajadusel paluda abi lennusalgalt,” loetles ta.

Piirkonnapolitseiniku jaoks on suur südamevalu lähisuhtevägivald. “Järelkontrolli käigus võtame koostöös kohaliku omavalitsusega inimestega ühendust ja otsime probleemile lahendusi,” rääkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 101 korda, sh täna 1)