Minister tahab piimatööstust Aasia turgudele aidata (5)

UUELE TURULE: Saaremaa piimatööstuse juht Andi Saagpakk, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna juhataja Kaupo Reede ja väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling. Foto: Raul Vinni

UUELE TURULE: Saaremaa piimatööstuse juht Andi Saagpakk, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna juhataja Kaupo Reede ja väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling. Foto: Raul Vinni

Eesti väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling väisas eile Saaremaa piimatööstust, Baltic Workboatsi ja Alunauti eesmärgiga aidata neid uute turgude leidmisel.

Visiidi peamine põhjus oli ministri oma sõnutsi kokku saada Saaremaa piimatöösturitega. Ministri sõnul tuli ta tutvuma siinsete võimaluste ja toodetega ning see oli järjekorras juba mitmes visiit, kuna ta on juba külastanud ka nt E-Piima tootmist mandril.

“Kuna olen võtnud nõuks aidata meie piimatöösturitel uusi turge leida, siis on vaja esmalt saada ülevaade sellest, mis meil on,” selgitas minister Sulling.

Läbirääkimised Aasia riikidega on tema sõnutsi tegelikult väldanud juba augustist saati. Järgmises etapis, 10.–11. novembril, tullakse Aasiast tutvuma Eesti töösturitega. Kuna nad tulevad seekord piiratud ajaks, siis tehakse külastustuur mandril.

Saaremaa piimatööstuse tootmise ja toodetega tutvunud väliskaubandus- ja ettevõtlusminister tunnistas, et talle jäi kõigest ääretult positiivne mulje. “Juustud on suurepärase maitsega! Samuti – mis on Aasias hästi oluline ja mida ma siin ka heameelega märkasin – on siin hügieenistandardid väga kõrged,” tähendas Sulling.

Saaremaa piimatööstuse toodang võiks ministri hinnangul tulevikus vabalt liikuda ka Aasia turule. Ministriga sama meelt oli ka piimatööstuse juhatuse esimees Andi Saagpakk. “Peab saama!” oli Saagpakk optimistlik ses osas, et nende juustutoodang Aasiasse võiks jõuda.

“Praegu on huvi tuntud just juustutoodete ja nende kaastootmisprodukti vadakupulbri vastu, millest kõrgema kvaliteediga pulber läheb lastetoidu komponendiks – selle järele on suur nõudlus,” kinnitas minister. Samuti huvitab Aasia turgu lõssipulber.

Millisesse Aasia riiki võiksid Eesti tooted kaubaks minna, minister Sulling praeguse seisuga veel avaldada ei saanud. “Nagu partnerid soovisid, tuleb seda protsessi läbi viia rahulikul ja diskreetsel viisil, mis tähendab, et rääkida saame siis, kui tehingud on sõlmitud.”

Ühtlasi külastas väliskaubandus- ja ettevõtlusminister eile AS-i Baltic Workboats ja OÜ-d Alunaut, kuna väikelaevad on kahtlemata Saaremaa üks olulisematest ekspordiartiklitest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 802 korda, sh täna 1)