Koerasitamätta saunik kohtus Taritu rahvaga (FOTOD) (2)

ANDRESE TEOD ON RAAMATUSSE RAIUTUD: “Ja siin sa siis oledki,” uurivad Aili Salong (vasakul) ja Urve Vakker Andres Otsast kirjutatud lugu. Foto: Tambet Allik

ANDRESE TEOD ON RAAMATUSSE RAIUTUD: “Ja siin sa siis oledki,” uurivad Aili Salong (vasakul) ja Urve Vakker Andres Otsast kirjutatud lugu. Foto: Tambet Allik

Kotlandi külas Koerasitamättal endale ankrupaiga leidnud näitleja, laulja ja õppejõud Andres Ots kohtus eile huvilistega Taritu rahvamajas.

Taritu rahvamaja juhataja Aili Salongi küsimustele vastates maalis Andres Ots nii endast kui ka oma loomingust kuulajaile enam kui kahe tunni jooksul värvika pildi.

Endine Endla ja Noorsooteatri näitleja, laulja ja lavakunstikateedri õppejõud Andres Ots, kes viinakuu kolmandal päeval oma 70. sünnipäeva tähistas, on kuuendat aastat kotlandlane.

“Andrese firmamärk on jalgratas ja lühikesed püksid. Suvel sõidab ta rattaga mööda külateid, astudes tihti sisse nii Taritu kui ka Lümanda raamatukokku. Ta on suur lugeja, laialdaste kultuurihuvidega inimene. Meil on väga hea meel, et ta meid omaks on võtnud ja meie muidugi teda ka,” toonitas Aili Salong.

Taritu raamatukogu juhataja Urve Vakker oli koostanud juubilari tutvustava näituse. Eksponaatideks olid Andres Otsa loometeed kajastavad kirjutised, mis avaldatud ajalehtedes, ajakirjades ja raamatus.

Oma loometeest pajatades põimis Andres Ots esinemisse humoorikaid laulukatkendeid, mida publik võttis vastu suure vaimustuse ja kauakestvate aplausidega.

Kirjandus- ja kunstihuviline Olev Ait küsis Karl Adra preemia laureaadilt, näitelaval palju psühholoogilisi rolle kehastanud Andres Otsalt sedagi, mis on elu mõte. “Elu ise,” vastas elukogenud mees.

Saaremaal tegi Andres Ots oma debüüdi harrastusteatris. “Koolivend konservatooriumi päevilt Väino Uibo kutsus Salme vallateatri “Läänemere isandatesse”. Üks näitleja oli parasjagu teise asjaga seotud, Uibo võttis mind teda asendama. Sain teksti pähe ja tegin mitmes etenduses kaasa,” rääkis Ots.

Taritu memme-taadi lauluklubiga on Andres Otsal samuti side. “Andres on meie klubi auliige,” andis ansambli juhendaja Erna Niit teada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 753 korda, sh täna 1)