Orissaare otsib Illikule arendajat

“Selle Illiku laiu teemaga on juba aastaid tegeletud, kuid lõpptulemuseni pole nagu õieti kunagi jõutud,” ütles Orissaare vallavanem Vello Runthal, lisades, et nüüd üritatakse siis taas.

Vallavanema sõnul ei ole praegu n-ö silmapiiril ühtegi konkreetset arendajat. “Ent kui me ei proovigi, kuidas me saaksime ta siis leida,” arutas vallajuht. Tema sõnul on seekordne detailplaneering, mis lõplikult valmis 2013. aastal, iseenesest huvitav. Illiku laiule peaks kerkima uus sadamahoone, tervise- ja koolituskeskus, rajatama puhke- ja virgestusala jne.

“Nii mõnigi mõte detailplaneeringus tundub minu jaoks esmapilgul isegi teostamatu (nt avamerebassein), kuid ärgem rutakem ajas ette ja lootkem, et tulevane arendaja oskab ja suudab ning tahab kõik detailplaneeringus toodu ellu viia,” rääkis Vello Runthal.

Septembri lõpus oli vallas töökoosolek, kus määratleti edaspidine ajakava ja tegevus eesmärgiga leida detailplaneeringu alusel Illiku laiu arendaja. Eesmärgi saavutamiseks on aga Runthali sõnul esmalt vaja osa ehitisi seadustada, osa maatükke laiul munitsipaliseerida ja komisjon peab välja töötama tulevase konkursi tingimused. Vallavolikogu 14. oktoobri istungil võeti vastu otsus maade munitsipaliseerimise kohta.

Vallavanema sõnul loodetakse praegu aasta lõpuks jõuda niikaugele, et võiks ajalehes konkursikuulutuse avaldada. Projekti eestvedaja ja vastutaja on abivallavanem Margus Pikkor.

Põhjalikuma info Illiku laiu detailplaneeringu kohta leiab Orissaare valla kodulehelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 470 korda, sh täna 1)