Naisrühmade päevale tuleb ligi sada tantsijat

Laupäeval kogunevad maakonna naisrahvatantsurühmad Tornimäe rahvamajja naisrühmade žanripäevale.

Päeva tänavune moto tuleneb kultuuriaasta deviisist “Liikuda on hea!”, ütles Saare maakonna rahvakultuurispetsialist Krista Lember. Et liikumine oleks ka õpetlik, selleks tuleb mentorina koolitust läbi viima tantsujuht ja õppejõud Paul Bobkov. Naisrühmade päev algabki koolitusega tantsijatele ja nende juhendajatele.

Seejärel on kõigil Pöide valla elanikel võimalik osa saada toredast kontserdist, kus iga rühm esitab oma lemmiktantse. “Ei jää tulemata ka üllatus,” kinnitas Krista Lember.

Saare maakonnas on kokku 11 naisrühma, kes kõik konkureerisid ka suurele peole pääsemiseks. Lembri sõnul on naisrühmadel alati väga suur konkurents. “Meie maakonna naisrühmad on väga tublid ja ühtlase tasemega, mida ütlesid ka koolitusi läbiviinud mentorid,” rääkis Krista Lember, kelle sõnul on naisrühmade arv 11 meie maakonna jaoks täiesti piisav.

“Sellisena on see püsinud juba aastaid ja see on hea märk – huvi naisrühmas tantsimise vastu on olemas,” märkis Lember. “Samas olen kindel, et rõõmsameelseid ja tantsuhimulisi naisi on palju, ning soovin neile tahet moodustada uusi rühmi.”

Kontsert, kuhu publik on oodatud, algab pärastlõunal. Tänavu võtab žanripäevast osa 8 naisrühma: Kärla Kadakamari (juh Virge Varilepp), Orissaare Koidukiir (Janne Hints), Pöide Kupar (Anne Keerd), Leisi Sõlus (Anne Keerd), Muhu Tokkroes (Anne Keerd), Kuressaare Kadrid (Virge Varilepp), Valjala Mariannid (Mari Soots) ja Kuressaare Ritsikas (Merle Sillavee).

Naisrühmade päeva korraldamise traditsioon sai alguse aastal 1995. Seda tehakse rahvatantsu populariseerimiseks, väärtustamiseks ja tunnustamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)