Viljandis õpetaja tapnud koolipoiss tulistas oma isa relvast mitu lasku (9)

Viljandi Paalalinna koolis õpetaja maha lasknud koolipoiss tulistas oma isa relvast mitu lasku. “Esialgsetel andmetel oli tegemist poisi isale kuuluva seadusliku revolvriga ning sellest sooritati klassiruumis mitu lasku,” ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Kadri Tammai BNS-ile.

Tema sõnul käib praegu sündmuskoha vaatlus, ühtlasi selgitab politsei, mis asjaoludel relv poisi kätte sattus. Teatavasti peab relva omanik seaduse järgi tagama, et tulirelv ei satuks kõrvaliste isikute kätte.

Politsei sai tulistamisest teate kell 13.55, kui selgus, et 15-aastane poiss haaras koolitunni ajal tulirelva ja tulistas 56-aastast õpetajat, saksa keelt õpetanud teenekat pedagoogi Ene Sarapit. Kinnipidamisel poiss politseinikele vastupanu ei osutanud.

“Klassiruumis viibis tulistamise hetkel lisaks õpetajale ja tulistajale veel neli õpilast. Keegi teine vigastada ei saanud. Kinnipidamisel kahtlustatav vastupanu ei osutanud. Kooli personal võttis poisilt relva ja andis nooruki politseile üle,” rääkis Tammai.

Juhtumi uurimiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku tapmist käsitleva paragrahvi alusel. Uurimist viib läbi Lõuna prefektuur ja juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 181 korda, sh täna 1)