Muhus tuleb heategevuskontsert (2)

Külasema külaselts Kodukootud, Ivo Linna ja Mihkel Mereäär kutsuvad järgmisel pühapäeval kõiki Muhu põhikooli saali heategevuskontserdile, mille tulu eest ostetakse Muhu pastoraadile katusekive.

“Meie esivanemad on kiriku ja pastoraadihoone ehitanud, küllap oli ka nendel raske aeg, aga kõik sai ehitatud, meie laseme siis nüüd hoonel lihtsalt laguneda…” ütles heategevuskontserdi algataja, Külasema külaseltsi eestvedaja Malle Mätas. Ta lisas, et kui katus peal, ega siis maja enam nii kergesti hävine.

Pastoraadihoones on tulevikus plaanis ka koolitusi korraldada ja Inna Ligi eestvedamisel on juba tegutsema asunud Muhu pärandikool.

Praeguseks on neil toimunud mitu koolitust, näiteks akende restaureerimine, rookatuse tegemine jm. “Selliste töövõtete õppimine kulub noorematele ju alati ära,” nentis Malle Mätas.

Külasema külaselts on populaarse laulja Ivo Linnaga varemgi meeldivat koostööd teinud. “Nüüd loodame, et tuleb palju rahvast ning selline soe ja kodune kontsert,” tähendas Malle Mätas, lisades, et koostegemine annab jõudu kõigile.

Kontserdi pikkuseks on plaanitud poolteist tundi ning selle alguses näidatakse slaide Liiva kirikust ja pastoraadist.

Muhu Pärandikooli eestvedaja Inna Ligi sõnul on Külasema külaseltsi algatus supermõte. “See näitab, et kogukond märkab, kui on vaja aidata ja tuleb teemaga kaasa,” rääkis Inna Ligi.

Ta lisas samas, et kontserdile on loomulikult oodatud ka need, kes on katusekivide ostmisesse oma panuse juba andnud. Tänaseks on Inna Ligi sõnul katusekivide ostuks kogunenud üle nelja tuhande euro. Toetustaotlus on tehtud ka Muinsuskaitseametile. Kokku maksavad katusekivid 15 000 eurot.

Järgmiseks suveks on plaanis kivid ära osta, et need siis tuleval suvel maja ette rivisse panna, selleks et inimesed saaksid oma nimed peale kirjutada. Seejärel hakatakse otsima uusi võimalusi katuse remondiks.

Igaüks, kes annetab kivi eest 3 eurot, võib kivile oma nime kirjutada. Näiteks 21 eurot annetanud inimene võib oma nime jäädvustada seitsmele kivile. Katuse remondiks kulub keskeltläbi 70 000 eurot.

Kogu remondiks vajalik summa loodetakse kokku saada Euroopa Liidu struktuurfondidest ja Muhu vallavalitsuski on lubanud võimaluse korral toetada. Heategevuskontsert algab pühapäeval, 2. novembril kl 13. Pileti hinnaks on vähemalt üks katusekivi (3 eurot), aga muidugi võib neid rohkem osta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 509 korda, sh täna 1)