Lionid kinkisid saare koolidele uued arvutid (2)

SUUREPÄRANE KINGITUS: Kaire Kiil rõõmustab Kallemäe koolile kingitud arvutite üle. Foto: Tambet Allik

SUUREPÄRANE KINGITUS: Kaire Kiil rõõmustab Kallemäe koolile kingitud arvutite üle. Foto: Tambet Allik

Soome Hämeenlinna Lions-klubi kaudu heategevuseks saadud 69 arvutist suurema osa kinkisid Kuressaare lionid maakonna koolidele.

“Üks suurem organisatsioon Soomest vahetas kogu oma arvutipargi välja ja Hämeenlinna Lions-klubi – suured Saaremaa sõbrad – sai õiguse neid heategevuseks jaotada,” ütles LC Kuressaare president Marek Raud. “Nemad pakkusidki meie klubile välja, et kas me leiame huvilisi.”

Lionid pöördusid kõigepealt oma koostööpartnerite poole, uurimaks, kas kasutatud arvutitest ollakse huvitatud. Raua sõnul ületas soovitud raalide arv esialgu väljakäidu – paar-kolmkümmend – ligi kaks korda.

“See, et Saaremaale jõudis koguni 69 arvutit, oli suur ja tore üllatus,” lausus Raud.

Kõige rohkem arvuteid (18) sai Saaremaa ühisgümnaasium. Kümme arvutit anti Kallemäe koolile, sama palju Kuressaare gümnaasiumile, üheksa Kärla ja kolm Aste põhikoolile.

Kuressaare linnavalitsuse sotsiaalosakond sai 11 ja Kaarma vallavalitsuse sotsiaaltöötajad kaks arvutit, mis antakse vähekindlustatud peredele. Ülejäänud arvutid olid mõeldud Saaremaa puuetega inimeste kojale ja Kuressaare Perekodule.

Raua sõnul on Soomest toodud arvutid kolm-neli aastat vanad, suure kuvariga, millel on 54 cm läbimõõduga ekraan, lisade hulka kuulub aga näiteks ID-kaardi lugeja.

Kõigi arvutite jaoks on litsents, mis võimaldab lasta neile tasuta laadida programmi Windows Vista.

Kallemäe kooli direktori Kaire Kiili hinnangul on kümme uut arvutit suurepärane kingitus, kuna kooli arvutiklassi praegused kaheksa arvutit, mis omal ajal maksuametilt saadi, on juba aastaid vanad.

“Praegused arvutiklassi arvutid paneme üles õpilaskodusse, kus on kaks veelgi vanemat arvutit,” rääkis Kiil.

“Need kaks on küll töökorras, aga omadega juba üsna läbi.” Kiili sõnul ükski arvuti asjatult tolmu koguma ei jää. “Meie lapsed on väga suured arvutihuvilised,” kinnitas ta.


 

Lionid saadavad Perekodu lapsed näosaadet vaatama

LC Kuressaare saadab seitse Perekodu last Tallinna, TV3 menusaate “Su nägu kõlab tuttavalt” finaali vaatama.

“Meie klubi osa oli piletite ostmine,” sõnas klubi president Marek Raud, kelle sõnul sõidavad lapsed 7. detsembril Saku suurhallis toimuvat salvestust vaatama koos saatjaga.

“Oleme lastele tavaliselt ühe heateo teinud sügisperioodil ja teise kevadperioodil, kui viime nad spaasse ujuma,” ütles Raud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 568 korda, sh täna 1)