Linn ähvardab ettevõtjat 64 000 eurose sunnirahaga (28)

KONTOR VALMIS: Kuigi linnavalitsus ei ole Kuressaare Kommunaalprojektile luba neid ruume kontorina kasutada andnud, liikus firma juht Veljo Maripuu ettevõtte sümboolikaga kaunistatud ruumes. Foto: Tambet Allik

KONTOR VALMIS: Kuigi linnavalitsus ei ole Kuressaare Kommunaalprojektile luba neid ruume kontorina kasutada andnud, liikus firma juht Veljo Maripuu ettevõtte sümboolikaga kaunistatud ruumes. Foto: Tambet Allik

Tiigi tänaval kaks korterit kokku ehitanud Kuressaare Kommunaalprojekt tahab ruumid büroona kasutusele võtta, linnavalitsuse arvates puudub selleks aga seaduslik alus ning kui firma seda teeb, võib ta kaela saada korraliku trahvi.

Linnavalitsuse hinnangul on Kuressaare Kommunaalprojekt saanud loa Tiigi tn 2 majas kahe korteri kokkuehitamiseks. Firma võttis aga kätte ja tahab seal avada oma büroo.

Kuressaare linnavalitsuse ehitusjärelevalve ametnik Aivo Kesküla hoiatab Kuressaare Kommunaalprojekti, et ehitist tuleb kasutada vastavalt selle otstarbele. “Hoiatan teid, et Tiigi tn 2 korteri 2 kasutuselevõtt büroona toob kaasa järelevalvemenetluse, ettekirjutuse ja sunniraha määramise, mis võib olla kuni 64 000 €,” teatab Kesküla ettevõttele saadetud kirjas, ähvardades üsna kopsaka trahvisummaga.

Tiigi 2 krundiga on Kesküla sõnul asjad üsna segased, sest kinnistul on kaks elamut, millest teise aadress on Tolli 12. Kaks maja on omavahel ühendatud. Hoonete ühendamisel räägiti täpselt, mida keegi võib teha, ja Kuressaare Kommunaalprojekt pole kunagi salanud, et tahaks ruume kasutada büroona.

“Tiigi 2 / Tolli 12 arenduse müügi käigus sai selgeks, et esimesel korrusel asuvaid tänavapoolseid kortereid keegi osta ei soovi, sest need ei sobi eluruumideks,” kinnitas Saarte Häälele ka kommunaalprojekti juht Veljo Maripuu. Tema sõnul olidki need ruumid algselt plaanitud äriruumideks, kuid arenduse käigus muudeti eluruumideks. Maripuu ütles, et kõik load ümberehituseks olid olemas, kuid naabrid andsid asja kohtusse.

Nüüd on Kuressaare Kommunaalprojekt esitanud taotluse ruumide kasutusõiguse muutmiseks, et nendega saaks toimetada kui äripinnaga.

Aivo Kesküla tunnistas, et vaidlus käib ning ega teagi, kuidas see kõik lõpeb. 64 000-eurose trahvihoiatuse kohta ütles Kesküla, et see on hoiatus nagu hoiatus ikka. “Hoiatus on nagu meeldetuletus, et ärge sõitke purjus peaga, kandke helkurit vms,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 332 korda, sh täna 1)