Hobusekasvataja Liina Lepa talust avastati puudusi (8)

Eelmisel nädalal kõhnade hobuste tõttu Saarte Hääle huviorbiiti sattunud hobusekasvataja Liina Lepa talust avastas Saaremaa veterinaarkeskuse esindaja mitmeid puudusi. Keskuse peaspetsialist Andro Jürisson, kes saadud vihje tõttu olukorda kontrollima läks, ütles, et vihje oli põhjendatud.

“Tuvastasime mitmeid puudusi ja seega on hea, et kohapeal viibinud isikud vastava info meile kohe edastasid,” märkis Jürisson. Ta lisas, et Lepa talus tehti ettekirjutusi nii hobuste kui ka koera üldiste pidamistingimuste parandamise ning ehitise PRIA-s arvele võtmise osas.

Jürisson märkis, et Liina Lepale määrati loomade pidamistingimuste parandamiseks lühikesed tähtajad, kuna ta kinnitas, et soovib ja suudab kõik puudused likvideerida, kindlustades loomadele nõuetekohased pidamistingimused.

Selgituseks lisas Andro Jürisson, et ettekirjutuste nõuetekohase täitmise tagamiseks on võimalik määrata sunnivahend, sunniraha või asendustäitmine. “Selle juhtumi puhul on ettekirjutuste täitmine nendega ka tagatud,” märkis Jürisson.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 589 korda, sh täna 1)