Tullio Liblik rajab luksusliku hooldekodu (8)

SIIA SAAGU HOOLDEKODU: Tullio Liblik tahab teoks teha oma isa Prits Libliku ammuse soovi rajada korteritesüsteemil hooldekodu. Juba paari aasta pärast on isa unistus vast haigla kõrval kõigile näha. Foto: Tambet Allik

SIIA SAAGU HOOLDEKODU: Tullio Liblik tahab teoks teha oma isa Prits Libliku ammuse soovi rajada korteritesüsteemil hooldekodu. Juba paari aasta pärast on isa unistus vast haigla kõrval kõigile näha. Foto: Tambet Allik

Kuressaare haigla kõrval asuvale krundile, mida praegu teatakse ka koerte harjutusplatsina, peaks asjade ladusa edenemise korral kahe-kolme aastaga kerkima nüüdisaegne korterite süsteemil põhinev hooldekodu sadadele eakatele.

Sel nädalal Kuressaare linnavalitsuse istungil algatatud detailplaneeringuga tahab ettevõtja Tullio Liblik rajada Energiamaja Konsultatsioonid OÜ nime all Aia tänav 29 hoonestamata krundile nüüdisaegse kuni kolmekorruselise hooldekodu.

Taotluses märgib ta ka, et soovib planeeringu koostamist finantseerida, võttes ühtlasi kohustuse ehitada välja vajalikud infrastruktuurid ja rajada planeeringukohane maastik.

Libliku soov hooldekodu rajada on sedavõrd suur kuna ta ise usub, et plaan on teoks tehtav maksimaalselt kolme aastaga. “Detailplaneeringu kehtestamise järel asume projekteerima ja kohe pärast ehitusloa saamist ehitama,” kinnitas Tullio Liblik eile.

Kava kohaselt peaks hooldekodu ehitatama kahes etapis. Esimeses etapis valmib hoone, kus on kokku 140 tuba, teises etapis aga eraldi hoone, kus on 72 tuba. Väiksem hoone asub seejuures otse suurema vastas ja nende vahelt kulgeb kinnistut läbiv tee. Hooldekodu ümber on planeeritud korralik haljastus ja ohtralt parkimiskohti.

Nii-öelda eakatepõud uut kavandatavat hooldekodu Tullio Libliku arvates ei ähvarda. “Mina teie vanust ei tea, aga küll teie ka varsti kliendiks tulete,” naljatas ta vastuseks küsimusele, kust kõik need eakad leitakse, kes seal uues hooldekodulinnakus elama hakkavad. Liblik lisas, et hooldekodu polegi vaid mõeldud Kuressaare linna kodanikele. “Siia saab tulla kõikjalt Eestist,” sõnas ta.

Liblik märkis ka, et on kursis hooldekodukohtade nappusega Saaremaal. Rajatav täiesti uuel tasemel hooldekodu peaks selles osas tublisti leevendust tooma. See on kavandatud Rootsi ja Soome hooldekodude eeskujul. “Oleme nii Rootsis kui ka Soomes hooldekodusid külastanud ja välja uurinud, kuidas seal sarnaseid asutusi majandatakse,” selgitas Liblik. Naaberriikidest on tema sõnutsi uuritud nii tubade suuruse kui ka hooldekodu mugavuste kohta. “Seal on igal vanuril oma köök, vannituba, on nii ühe- kui ka kahetoalisi kortereid, saab ka paarikaupa elada,” loetles Liblik.

Linnaku mastaabi annavad uuele hooldekodule lisateenused ja -hüved. “Lisateenused, mida pakume, on kindlasti raamatukogu, kooskäimise, kontsertide ja tantsuõhtute võimalused, võimlemine ja ka lihtsamat sorti meditsiini- ja iluteenused,” kirjeldas Tullio Liblik elavalt. Ta on veendunud, et väärikas eas inimesed peavad saama ilusa soengu pähe ja soovi korral ka massaaži just siis, kui nemad seda soovivad.

“See on kontseptsioon, mis on Skandinaavias välja töötatud ja sellest, kohandatuna Saaremaa oludele, tahamegi nüüd lähtuda.” Liblik on kindel, et kui selline lähenemine töötab Soomes ja Rootsis, siis töötab see kenasti ka Saaremaal.

Mida säärase luksusliku eakatelinnaku rajamine rahaliselt tähendab, Tullio Liblik otse välja ei öelnud, kuid andis mahtudest siiski pisut aimu. “Tõenäoliselt ehitame selle hooldekodu hinnaga umbes 1000 eurot ruutmeeter ja nii palju, kui ruutmeetreid kokku tuleb, nii palju see rajamine ka maksab.”

Hinnatase uues hooldekodus peaks Libliku sõnutsi jääma üsna samale tasemele, nagu Eestis mujalgi. Pealgi sõltub hind paljuski sellest, kas elanikud soovivad ka nt toitlustust või tahavad nad ise omale süüa valmistada, palju nende eest on tarvis hoolitseda jmt. Hinna peaks taskukohase hoidma seegi, et ära tahetakse kasutada ka päikest ja muid taolisi energiaallikaid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 620 korda, sh täna 1)