Miil pakub parvlaevu riigile

KAS JÄÄVAD LIINILE? Parvlaevade omanik Olav Miil pakub riigile uut tehingut. Foto: arhiiv

KAS JÄÄVAD LIINILE? Parvlaevade omanik Olav Miil pakub riigile uut tehingut. Foto: arhiiv

Värske Eesti Ekspress andis eile teada, et Väinamerel kurseerivate laevade Saaremaa, Muhumaa ja Hiiumaa omanik Olav Miil pakub laevu riigile soodsalt rendile. Teadupoolest võitis parvlaevaveo riigihanke Tallinna Sadam, kes plaanib uued laevad ehitada.

“Mul on laevad olemas, ma tahan tööd teha,” ütles Olav Miil Eesti Ekspressile. Ta on valmis alustama kõnelusi uue lepingu sõlmimiseks, millega riik hakkaks laevu prahtima temalt otse, mitte vahendajate kaudu.

“Ametlikku ettepanekut ei ole ta meile veel teinud,” ütles Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer.

Parvlaevahanke saagas tuli eile ka uuem uudis, mis puudutas OÜ Väinamere Liinid kaebust ettevõtte mittekvalifitseerimise kohta avalikul riigihankel, mis korraldati vedaja leidmiseks mandri ja suuremate saarte vahelistele parvlaevaliinidele.

Vaidlustuskomisjon asus seisukohale, et Väinamere Liinid ei vasta kvalifitseerimise tingimustele ning seega oli ettevõtte mittekvalifitseerimine õiguspärane.

Käimas on ka järelevalvemenetlus, uurimaks, kas parvlaevaühenduse hanke korral on väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse valik seaduspärane.

“Rahandusministeerium on kätte saanud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt (MKM) nõutud lisaselgitused otsuse projektile. Järelevalve analüüsib saadud infot ja teeb otsuse esimesel võimalusel,” ütles Saarte Häälele rahandusministeeriumi pressiesindaja Mailin Aasmäe.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 809 korda, sh täna 1)