Merle Simmer: Kodu on seal, kus on süda

Merle Simmer Kodu on seal kus on südaOlenemata tõigast, et olen sündinud, kasvanud ja keskkoolis käinud Tallinnas, pean ma end siiski saarlaseks. Juurte poolest olen ma seda küll vaid pooleldi, aga lõpuks loeb ikkagi see, kus on koht, mis sind tõmbab, hoiab ja innustab. Ütlen alati: kodu on seal, kus on süda!

Pärast gümnaasiumi lõpetamist Tallinnas otsustasin kõrghariduse omandada välismaal, täpsemalt Lõuna-Taanis. Just võõras riigis elades saab inimene aru, kui palju temas tegelikult patriotismi ja kodumaa austust peidus on.

Sain üsna pea aru, et oma inimesi ei ole seal nii lihtne leida ja et tahan oma tuleviku kindlasti Eestiga siduda. Kogemusena on välismaal elamine, õppimine, töötamine aga vaieldamatult hindamatu! Soovitan seda kõigile noortele, kel vähegi huvi ja võimalust on.

Võimalusi on tegelikult rohkem kui arvatakse, sest organisatsioone, kelle kaudu sobiva tee leidmine eriti lihtne on, on mitu. Lisaks on mitmes riigis, näiteks Taanis, Euroopa Liidu kodanikele õppimine tasuta. Enda täiesti uude ja võõrasse ühiskonda ja kultuuri paigutamine õpetab ka keerulistes ja ootamatutes olukordades hakkama saama ning see on oskus, mida on vaja igas eluvaldkonnas.

Nüüdseks minu koduks saanud koht on meie pere maakodu. Seega olen Saaremaad külastanud juba väiksest peale väga tihedasti ning maal olemine on alati olnud osa minu elust. Kui olin 15–16-aastane, veetsin esimest korda oma Saaremaa suve Kärlal juba päris üksi. Sealt alates ümbritsesin end järjest rohkem just kodusaare inimestega ja tundsin, et olen õiges kohas.

Saan detsembri algul 23-aastaseks ning tõden, et varasemat töökogemust mul sel alal ei ole, aga ma usun ja loodan, et minu vanus on mulle minu töö juures kasuks. Loomulikult on kõik olnud noored ja oskavad seetõttu erinevaid valdkondi ja vajadusi näha ka noorte silme läbi, aga minu jaoks on seda vaatenurka unustada raske, kui mitte võimatu.

Tahan innustada noori kaasa mõtlema ja osalema ühiskonna elus ning arutlema neile olulistel teemadel. Praegu näen paljudel noortel motivatsiooni puudumist ning seetõttu olen ma väga avatud ka igasugusele kriitikale. See on tihtipeale vajalik jõud, et elu arendada ja midagi vajalikku korda saata. Tahan luua võrgustiku võimalikult paljudest ja erinevas vanuses aktiivsetest noortest, sest just nende abil saan ka kohalikke olusid edendada.

Kõigele sellele olen ma mõelnud teoreetiliselt, aga ette ei tea ju kunagi… Sellest nädalast on Aste noortekeskus taas avatud ning olen põnevil, et kohtan neid noori, kelle jaoks ma tegelikult töötan ja vaeva tahan näha. Ootan uuelt töökohalt palju väljakutseid, huvitavaid inimesi, innustavaid ideid ja loomulikult võimalusi enda arendamiseks.

Lisaks tasub mainida, et just noortekeskuse maja, st Aste klubi esimene korrus, on minu paikne töökoht ja kõik huvilised on oodatud külla, tutvuma, ideid vahetama ja nõu küsima. Üks tark naine on öelnud: “Maailm vajab unistajaid ja maailm vajab tegijaid, aga kõige enam vajab maailm unistajaid, kes teevad.” Teisisõnu – me kõik näeme kitsaskohti ja räägime, kuidas asjad tegelikult olema peaksid, aga selleks, et asjad muutuksid, tuleb elus ohjad oma kätte võtta.

Merle Simmer
Kaarma haridus- ja noorsootöö vanemspetsialist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 220 korda, sh täna 1)