Ruhnu vallavanem on Harjumaa parim koolitaja

2014. aastal pälvib täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames tunnustuse kuus Harjumaa tublimat tegijat järgmistes kategooriates: aasta õppija, aasta koolitaja, aasta koolitussõbralikum organisatsioon, aasta koolitussõbralikum omavalitsus, väärikas õppija ja kogukondliku tegevuse edendaja.

Teisipäeval Tallinna raekojas toimunud tänuüritusel pälvis Ruhnu vallavanem Jaan Urvet tiitli Harjumaa aasta koolitaja 2014.

Urvet ütles, et koolitajana on ta tegutsenud aastaid. “Ju seda tegevust siis tähele pandi,” arvas ta. Tema poolt üle Eesti korraldatavate koolituste teemad on seotud projektidega. “Kuidas koostada rahataotlusi või äriplaani ja muud sellised teemad,” selgitas Jaan Urvet.

Oma teadmisi lubas ta jagada ka Ruhnu elanikele. “Esimene kogukonda tugevdav üritus on meil juba toimunud ja seal kerkis esile palju küsimusi,” märkis Urvet, kelle jaoks on praegu siiski prioriteediks saare transpordiühenduste koordineerimine.

“Praegu on nii, et kord käib lennuk, siis jälle laev. Kõigest tuleb elanikele teada anda. Lisaks tegelen tanklaküsimusega ja iga päev ootan ministeeriumilt vastust kooli kohta,” loendas ta pakilisi probleeme saarel.

Täiskasvanud õppija nädalat ehk TÕN-i tähistatakse 1999. aastast ning see on kujunenud traditsiooniliseks üle-eestiliseks täiskasvanuharidust populariseerivaks ja õppimisvõimalusi tutvustavaks ettevõtmiseks. Nädala edukaks läbiviimiseks on moodustatud tugigrupid kõigis 15 maakonnas ja Tallinnas. Traditsiooniliseks on saanud üle-eestilised üritused nagu iga-aastane avaüritus ja täiskasvanuhariduse foorum.


 

Harjumaa aasta koolitaja 2014 iseloomustus

JAAN URVET – Ruhnu vallavanem, koolitusettevõtte Kroonprojekt OÜ tegevjuht. Koolitaja valdab häid koolitusvõtteid, vabastamaks õppijaid koolituse alguspingest ja võõristustundest, kasutab huumorit. Jaan julgustab õppijaid küsima ja toetab ka inimlikku eksimisjulgust. Jaan Urvet loob koolitustel seoseid eluliste juhtumitega, kirjeldab olukordi, mis eeldavad teadmist või lahenduvad koolituste kaudu. Tema koolitustelt lahkuvad õppijad teadmisega oma võimetest ja katsetusjulgusest. Jaan Urvet on täiskasvanute hinnatud koolitaja alates 1994. aastast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 176 korda, sh täna 1)