Tööl purjutanud arst lahkub (22)

Kuressaare haiglas kõrvaldati reedel töölt valves olnud kirurg, kuna politsei tuvastas tal alkoholijoobe.

“Minule teadaolevalt lõpetatakse temaga tööleping,” kostis Kuressaare haigla juhatuse liige Kalle Koov Saarte Hääle küsimuse peale, mis purjutamisega vahele jäänud arstist saab.

Haigla ravijuhi Marje Nelise sõnul lahkub kirurg töölt siiski omal soovil. “Tal on tervisega probleeme. Tundub, et tema jaoks oli seda tööd siin natukene palju,” lausus Nelis. Igasugused muud jutud on Nelise sõnul pahatahtlike inimeste tekitatud.

“Võiks isegi öelda, et selliseid jutte levitab personal. Kindlasti ei olnud sellist asja, et ta oleks tööl purjus olnud,” väitis ravijuht. Varem Tartu- ja Jõgevamaal töötanud veresoontekirurg asus Kuressaare haiglas tööle tänavu juulikuus.

Saarte Häälele teadaolevalt tekkis reedel konflikt valvearsti ja õmblemist vajanud patsiendi vahel. Patsiendil võimaliku joobe tuvastamiseks kutsuti haiglasse politseipatrull ja patsiendi palvel pandi puhuma ka arst. Arst kõrvaldati töölt.

Pressiesindaja Kaja Graki sõnul viisid sõbrad patsiendi pärast esmaabi saamist koju. Meediku seisundi kohta info saamiseks palus ta päringuga haigla poole pöörduda. “Kedagi kainenema ei toimetatud,” täpsustas Grak.

Haigla sihtasutuse nõukogu esimees Madis Kallas selgitas, et haigla igapäevase juhtimisega tegeleb juhatus. “Sõltumata aga sündmuste toimumisest või mitte toimumisest saan nõukogu esimehena kinnitada, et nii nagu igas organisatsioonis, ei ole ka haiglas mõeldav alkoholijoobes töötamine ja otse loomulikult kehtib selles osas nulltolerants,” lisas Kallas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 5 036 korda, sh täna 1)