Saarlased soetavad aina rohkem uhiuusi autosid (2)

POPULAARSEIM: Tesman Autos müügiga tegeleva Karol Kuke sõnutsi ostetakse neilt enim RAV4 linnamaastureid. Foto: Tambet Allik

POPULAARSEIM: Tesman Autos müügiga tegeleva Karol Kuke sõnutsi ostetakse neilt enim RAV4 linnamaastureid. Foto: Tambet Allik

Kui mullu oli Saare maakonnas esmaselt registrisse kantud uute sõiduautode seas 234 sama väljalaskeaastaga sõiduriista, siis tänavu sama ajaga on “tutikaid” autosid registrisse kantud 276.

Vaieldamatu lemmik on saarlastel seejuures Toyota. Kolme kvartali jooksul on omaniku leidnud Toyota 52 erinevat mudelit, mille väljalaskeaasta on 2014. Üsna Toyota kannul on Honda. Selle erinevaid mudeleid on ostetud 41.

Eelistused pea samad

Vaadates tänavuse väljalaskeaastaga sõiduautode lemmikute esikolmikut kvartalite lõikes, ei ole eelistustes suuri erinevusi. Aasta esimese kolme kuu ja ka kolme järgneva kuu põhjal on registrisse enim kantud erinevaid Toyotasid, esimeses kvartalis 19 ja teises 20. Uusi Hondasid on esimeses kvartalis soetatud 12 ja teises 10.

Kolmas kvartal* on veidi erinev. Siis on markidest esikohale tõusnud Honda 19 autoga. Teist kohta jagavad Kia ja Toyota võrdselt 13 sõidukiga. Kolmandal kohal on igas kvartalis aga Škoda, neid on jaanuarist märtsi lõpuni registrisse kantud kümme, aprillist juuni lõpuni üheksa ja juulist septembrini taas kümme.

Tesman Auto müüja Karol Kuke hinnangul pole selles midagi eriti üllatavat, et saarlastele Toyotad meeldivad. “Toyota on aastakümneid tõestanud, et tegu on autoga, mille kvaliteedi ja hinna suhe on paigas,” tähendas Kukk. Lisaks sellele, et Toyota on Kuke sõnul hea hinnaga, võib auto omanik kindel olla, et ka edaspidiste hoolduste ja remondi peale kulub vähe raha.

Samas hoidvat Toyota hästi hinda. “Tulevikus, kui autoomanik soovib oma autot mingil põhjusel müüa, on seda lihtne korraliku hinnaga müüa,” kinnitas Kukk. Väga oluline on ka see, et maakonnas oleks olemas vastava automargi korralik esindus. Saaremaal see nii ka on.

Toyotade ostjate seas on eraisikutest rääkides enim inimesi vanuses 40–60 eluaastat. Nooremaid on vähem. Vanemad kui 60-aastased sõidavad soetatud autoga kauem. Mehi on laias laastus 2/3 ja naisi 1/3. Eraisik vs. ettevõte suhe on umbes 2/3 eraisikuid ja 1/3 ettevõtteid.

Ka mudelivalik on Saaremaal piisav. “Valik algab pisikese linnaautoga Aygo, sealt edasi suuremaks minnes on olemas kõikvõimalikud keretüüpide lahendused. Meie mudelivalik on lai ja ühtlane,” kinnitas Karol Kukk.

Hondasid müüva ML Autoservice’i müügi- ja turundusjuht Egert East tõdes, et täpseid põhjuseid välja tuua on üpris keeruline, aga viimase kvartali kokkuvõtteks võib öelda, et saadud tulemuse taga on pikk planeerimine ning korralik teavitus- ja müügitöö.

Selle aasta tulemuste põhjal on keskmine saarlasest Honda ostja Easti sõnutsi 47 aastat vana (noorim 26, vanim 68). 70% Honda ostjatest on mehed ja 30% naised, 67% eraisikud, 33% ettevõtted ning 70% pereinimesed ja 30% vallalised.

“Kui keegi tunneb ennast sellise kirjelduse järgi ära ja tal veel ei ole uut Hondat, siis tuleb meie salongi külastada,” muigas East.

Mitmeid põhjusi

Põhjuseid, miks saarlased on valinud viimastel aastatel oma uueks autoks tihti just Honda, on Egert Easti hinnangul mitmeid. Esiteks mängib kindlasti teatud rolli müügiesinduse asukoht. “Lihtne juurdepääs, suur parkla, lisaväärtusena kindlasti võimalus Aurigas oma vajalikud ostud ära teha, kuni auto hoolduses, rehvivahetuses või pesus on,” kirjeldas ta. Ka müügisalong vastab Easti sõnul Honda viimastele nõuetele. “Lisaks üritame kohapeal hoida nii suurt valikut kui võimalik ehk 7–10 autot ja 10–15 mootorratast on meil pidevalt kohapeal ja kohe saadaval.” Kaasa aitab ilmselt ka Honda liising.

Üldse kokku on erinevate väljalaskeaastatega sõiduautosid Saare maakonnas tänavu registrisse kantud 571. Mullu samal ajal oli neid 592.

Selle aasta kolmandas kvartalis on Saare maakonnas registrisse kantud ka üks vanem ja vingem “ameeriklane” – Cadillac Eldorado, väljalaskeaastaga 1976.

*III kvartali andmed on maanteeameti andmebaasi süsteemirikke tõttu seisuga 27. september.


 

Popimate markide popimad mudelid

(Väljalaskeaasta 2014)

Toyota soetas 52 saarlast
RAV4 15, Avensis 9, Auris 8, Corolla 8, Land Cruiser 5, Yaris 4, Verso 1, Verso-S 1, GT86 1.

Honda valis 41 saarlast
CR-V 18, Civic 10, Civic Tourer 9, Jazz 3, Accord 1.

Škoda kasuks otsustas 29 saarlast
Octavia 11, Rapid 8, Yeti 4, Superb 3, Fabia 3.

Allikas: Maanteeamet

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 162 korda, sh täna 1)