Kuressaare linnateatrit ootab peagi Vaba Lava

Kuressaare linnateater astub Vabal Laval esmakordselt üles märtsikuus. Linnateatri direktori asetäitja loome alal Aarne Mägi rääkis Saarte Häälele, et nad läbisid nn kuraatorprogrammi, milles osales 65 projekti ja millest omakorda 12 osutus valituks hooaega 2014/2015. “Kuraatorid Madis Kolk ja Oleg Lojevski valisidki üheks Vaba Lava programmi kuuluvaks materjaliks näidendi “Joosepi kirjad”, mida Silvia Soro praegu kirjutab,” ütles Mägi. 

Aga miks veel kirjutatava näidendi, kui valik tehti juba pool aastat tagasi? “Nimelt esitasime täpse visiooni ja alusmaterjali, kus selgus nii palju, et võib aru saada, milliseks kogu näidend kujuneb. Oleg Lojevski, üks Vaba Lava kuraatoritest on sellise otsustamise kohta öelnud: “Ma valin välja parima ja halba lihtsalt ei tule.”,” rääkis Aarne Mägi.

“Joosepi kirjade” proovid algavad veebruari lõpus ja kestavad kuni esietenduseni 24. märtsil nii Kuressaare linnateatris kui Vabal Laval.

Aarne Mägi sõnul on Vaba Lava palju odavam rendipind kui mis tahes Tallinna teater –välja arvatud Tallinna linnateater, kus on alati vastastikku sõbralikult hakkama saadud – või muu teatritegevuseks kohandatud saal. Vaba Lava etendustegevuse keskusena võimaldab seal läbi viia ka mitmesuguseid kontserdiprojekte, teatritegemisest vabal ajal ka konverentse ja koolitusi.

Küsimusele, kas Saaremaalt veel mõni kunsti- või teatrirühmitus Vaba Lava saalis üles astuda saab, vastas Mägi, et kõik sõltub trupist ja pakutava projekti tasemest.

Vaba Lava on nüüdisaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärk on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui ka mitmesuguste tugiteenuste näol. Muu hulgas on Vaba Lava eesmärk saada etenduskunstide valdkonna produktsioonikeskuseks ja loomeinkubaatoriks ning laiendada rahvusvahelist areaali.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 169 korda, sh täna 1)