Pidula mõisas tuleb kuu lõpul Oktooberfest (4)

SAAREMAA SOOMLASED: Mõisahärra Vesa Lappalainen (vasakul) ja ettevõtja-meisterkokk Eero Talvitie võivad end julgelt saarlastena tunda. Foto: Aare Laine

SAAREMAA SOOMLASED: Mõisahärra Vesa Lappalainen (vasakul) ja ettevõtja-meisterkokk Eero Talvitie võivad end julgelt saarlastena tunda. Foto: Aare Laine

Aasta tagasi Pidulas peakokana alustanud ja kevadel Ukrainasse oma toitlustusettevõtet edendama läinud soomlasest meisterkokk Eero Talvitie otsustas talveks taas Saaremaale kolida.

Pidulas peakokana jätkav Talvitie kutsub saarlasi ja mujalt inimesi osa saama Oktooberfestist, mis leiab mõisas aset oktoobri viimasel nädalavahetusel. “Tahame halli sügisesse natuke värvikirevust tuua. Meie ei korralda ööpidusid, Pidulas peetakse päevapidu. Seega saab meile tulla perekonniti. Isad ja emad võtavad lapsed kaasa, lapsed kutsuvad vanavanemaid,” selgitas mõisahärra Vesa Lappalainen Oktooberfesti olemust.

Oktooberfesti proloog või avaakord toimub juba eeloleval pühapäeval.

Ligi veerandsada aastat Ukrainas elanud, seal pere loonud ja ettevõtlust arendanud Eero Talvitie hindas äsjast suvehooaega Kiievi toitlustusäris normaalseks.

“Kriis eriti ei mõjutanud. Kõrvutades eelmise suvega, läks meil sama hästi,” oli soomlasest ettevõtja Ukrainas toimetamisega rahul.

Sellest sügisest troonib mõisa söögisaalis enam kui sada aastat vana klaver. Pärit on see Sankt-Peterburgist. Arvatavasti kuulus haruldase muusikariista omanik kunagi keisri õukonda.

“Sain selle Kuressaarest. Klaver oli paarkümmend aastat ühes keldris seisnud. Ilmselt konfiskeeriti see Peterburis pärast revolutsiooni ja millalgi sattus siis Eestisse. See on tõesti üks rariteet. Siin on see samuti hoiul kui kultuurimälestis.

Tahame selle restaureerida. Uurime asja, kus seda Eestis teha saab, võib-olla Estonia klaverivabrikus,” kõneles Vesa Lappalainen.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 025 korda, sh täna 1)