Saaremaa Trükikoda tuli sünnipäevakingina (2)

KAUGTÖÖLINE: Karl-August Roost oli eelmisel nädalal kodusaarel tööd tegemas, kuid tavaliselt annab ta trükimasinale käsklusi hoopiski mandrimaalt. Foto: Raul Vinni

KAUGTÖÖLINE: Karl-August Roost oli eelmisel nädalal kodusaarel tööd tegemas, kuid tavaliselt annab ta trükimasinale käsklusi hoopiski mandrimaalt. Foto: Raul Vinni

Seni peamiselt fototeenuste pakkujana tuntud Fomar OÜ soetas endale digitrükiks vajaliku masina, millele pääseb ligi ka läbi ilmavõrgu teisest Eestimaa otsast.

Kuressaares Kauba tänaval asuvat ettevõtet teatakse Karli Fotona. Aastatega on oma tegevust aina laiendatud ning tasapisi on lisaks pildiraamitöökoja asutamisele tükitud ka trükiteenuste turule. Eelmisel nädalal tutvustatigi täiesti uut tehnikat, millega pakutakse kaubamärgi Saaremaa Trükikoda all mitmesuguseid trükiteenuseid.

Tänapäeval pole trükkimine ammugi enam pelgalt trükiplaatide ja muu sellisega mässamine. Pigem kasutatakse just digitrükki, mis on paindlikum, kiirem ja sobib väiksemate koguste trükkimiseks. Samas ei piisa ka digitrüki tegemiseks vaid lihtsast printerist.

“Kõike saame trükkida,” kinnitas Saarte Häälele Andi Roost Saaremaa Trükikojast. Tema sõnul on Xerox’i firma uue tehnika võimalused väga mitmekesised. Kuni selleni välja, et masin väljutab juba trükitud ja köidetud raamatuid.

Roosta sõnul soetati paari keskmise pereauto hinnas trükitehnika eesmärgiga pakkuda ka Saare maakonnas igati kvaliteetset teenust. “Hinna ja kvaliteedi suhe on siin hästi paigas,” kinnitas ta. Kui seni tegi Roost trükitöid palju väiksema jõudlusega tehnikaga, oli ka hind kallim. Seega läheb teenuse hind Andi Roosta sõnul uue tehnika tulekuga senisest odavamaks.

Uus masin võimaldab töid teha ka senisest kiiremini. “Kõigil klientidel on ju ikka n-ö eile asju vaja,” naeris Roost, viidates, et tavaliselt tullakse oma tellimusega ju ikka viimasel hetkel. Nüüd on ka see mure tema sõnul leevenenenud.

Roost märkis, et ääretult oluline roll on paindlikkusel just koguste osas. Suurtest trükikodadest on mõistlik tellida juhul, kui kogused on tõepoolest suured. Digitrükikojas saab teha ka väiksemaid koguseid, ilma et see hinna lakke kergitaks.

Saaremaa Trükikoda teebki tihedat koostööd pealinna ettevõtetega. Roosta sõnul täidab tema pealinlastele vajalikke tellimusi ning samamoodi saab tema võtta siin vastu tellimusi suurematele töödele, mis tehakse Tallinnas, kus võimalused on avaramad.

Andi Roosta sõnul hakkab trükikoja poolega edaspidi rohkem tegelema tema poeg Karl-August Roost. Isa naerabki, et kinkis hiljuti 21-aastaseks saanud pojale sünnipäevaks trükikoja.

Praegu veel Tartus koolis käiv Karl-August Roost ise ütles, et esialgu ta veel Kuressaarde tagasi kolida ei plaani. Sellest polevat aga siiski suuremat hullu, sest trükimasinale pääseb ligi ka läbi ilmavõrgu. Isa mure on vaid käia ning värve ja paberit vahetada.

Andi Roost ütles, et trükiteenusele annab Saaremaal väärtust juurde ka erinevate töötlemisvõimaluste olemasolu. Nii saab samas trükitooteid lamineerida, aga ka näiteks üliõpilastele sobivasse vormi köita.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 927 korda, sh täna 1)