Saaremaa rallit turvab 230 inimest

Reedel ja laupäeval sõidetaval 47. Saaremaa rallil rakendatakse võistlejate ja pealtvaatajate ohutuse tagamiseks 230 turvatöötajat, keda vajadusel abistab ka politsei.

Kuigi tänavu Kuressaare linnakatset ei sõideta, osaleb ralli turvamises suur hulk turvatöötajaid ja firma G4S mõistes on tegu üle-eestilise projektiga, sest selle ürituse puhuks on kohale tulnud turvatöötajaid Eestimaa eri paigust.

“Loomulikult kasutame ka saarlasi ja neid rakendame sellistes kohtades, mida kohalikud hästi tunnevad,” lausus Saaremaa ralli turvapealik Kristjan Saarik, lisades, et 230 on ideaalne ja piisav arv võistluste ohutuse tagamiseks.

Saariku sõnul on turvafirma tähelepanu jagatud võrdselt kõigile kiiruskatsetele ja konkreetseid eelistusi selles osas ei ole. “Selleks, et kõik hästi õnnestuks, tuleb oma tegevus läbi mõelda ja läbi mängida,” selgitas Kristjan Saarik. “Katsed tuleb peensusteni laiali lüüa ja vaadata, kus on suurem oht ja kuhu paigutada rohkem turvatöötajaid.”

Saaremaa rallile oodatakse traditsiooniliselt palju publikut, kellest suurem osa tuleb mandrilt. Paraku tuntakse end saarel liigagi vabalt, tarvitatakse liigselt alkoholi ja kiputakse turvatöötajate nõudeid eirama.

Kristjan Saarik tõdes siiski, et aastatega on rallikultuur paranenud. “Üldiselt saadakse aru, kus võib rallit vaadata ja koostöö turvateenistusega on sujunud rahuldavalt,” lausus ta. “Probleemiks on aga jätkuvalt alkoholiga liialdamine ja seepärast kutsun kõiki üles tänavu selles osas piiridest kinni pidama.”

Alver Kivi

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 531 korda, sh täna 1)