Kesse päevamärgist saab vaatetorn

Foto: Ivo Kruusamägi / Vikipeedia

Foto: Ivo Kruusamägi / Vikipeedia

Muhu vald taotleb riigilt endale Kesselaiu päevamärki, et võtta see kasutusele matkaraja vaatlustornina.

Muhu vallavanem Raido Liitmäe ütles, et kuna veeteede ametil 2009. aasta sügisel navigatsioonimärkide hulgast välja arvatud päevamärki enam vaja pole, siis pakkus amet seda vallale. Vald kavatseb päevamärgi korda teha ja võtta selle kasutusele Kesselaiu matkaraja vaatetornina.

Raido Liitmäe lisas, et praegu ei ole veel täpselt teada, kust nad vaatetorni kordategemiseks raha saavad ja millal tööd tehtud jõuavad. “Esialgu märgistame selle niiviisi ära, et ronimine on omal vastutusel,” lausus vallavanem. “Kui siin ühes või teises kohas otsitakse vaateplatvormi ja kulutatakse hiigelsummasid, siis meil on vähemalt toorik olemas ja see tuleb lihtsalt ohutumaks teha,” lisas ta.

Kesselaiu saarevaht Urmas Vatter ütles, et päevamärgi rauast redel on iseenesest korras, kuid kuna vaheplatvormid on lagunenud, siis keegi sinna üles ronida eriti ei julge. Vatteri sõnul vajab päevamärk kõigepealt korralikku remonti.

Saarevaht rääkis, et ilusa ilmaga avaneb tornist väga ilus vaade. Viirelaiu pool varjab vaadet küll kuusemets, aga ülejäänud osas on avarust palju, näiteks paistavad tornist ära Saastna ja Puise küla Läänemaal.

Vikipeedia andmetel püstitati 21 meetrit kõrge Kesselaiu metallsõrestiktorn 1957. aastal.

Päevamärk on üks kolmest Kesselaiul asuvast navigatsioonimärgist, kuid erinevalt kahest liitsihi tulepaagist on Kessu päevamärk kasutusest maha arvatud ja laguneb.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 292 korda, sh täna 1)