Saaremaa rallil uudsed auhinnad

SAAREMAA ROOL: Maie Leppik-Ojasaare paremas käes on esimesele kohale mõeldud auhind. Ülejäänud viiele paremale minevad auhinnad on veidi väiksemad. Foto: Irina Mägi

SAAREMAA ROOL: Maie Leppik-Ojasaare paremas käes on esimesele kohale mõeldud auhind. Ülejäänud viiele paremale minevad auhinnad on veidi väiksemad. Foto: Irina Mägi

Järjekorras 47. Saaremaa rallil jagatakse parimatele kolmandat aastat järjest väljapaistva kujundusega klaasist auhindu, mis on disainitud siinsamas Saaremaal Sporrongi ettevõttes.

Saaremaa ralli auhindade kujunduse autor Maie Leppik-Ojasaar selgitas, et üldarvestuses esimesele kuuele kohale mõeldud klaasist auhinnad on olnud sama kujundusega alates 45. juubelirallist ehk 2012. aastast.

Leppik-Ojasaar rääkis, et kui võrrelda eelmise aastaga, on auhinnad praktiliselt identsed. 45. ralli peaauhindade motiiv oli sama, kuid klaasist alus oli veidi proportsioonist väljas, mistõttu otsustati see väiksemaks muuta.

Klaasist peaauhindade disaini eest kandis hoolt Sporrong, kuid valmis tehti need Tallinnas Disainklaas OÜ-s. Leppik-Ojasaar meenutas, et kui nad tulid välja uue kujundusega, olid just Disainklaas OÜ inimesed need, kes soovitasid peaauhinnad täielikult klaasist teha. Esialgu kaaluti võimalike materjalidena ka akrüüli ja dolomiiti. Viimane ei sobinud aga kokku ralli korraldajate arvamusega.

Klaasi kasuks otsustati lõpuks seetõttu, et klaasi ja mõne muu materjali sidumine oleks osutunud tehniliselt keerulisemaks.

Sporrongi müügiassistent Pille Aavik teadis rääkida, et Sporrongis on rallile auhindu disainitud ja ka valmistatud järjepidevalt kuus aastat. 45. ralli puhul soovisid ralli korraldajad midagi erilist ning nii jõutigi lahenduseni, kus on kombineeritud ralli ja Saaremaa sümboolika.

Saaremaa ralli direktor Toomas Sepp sõnas, et Saaremaa ralli karikas on omapärane ja torkab ralliässade isiklikel auhinnariiulitel kindlasti silma. «Tagasiside on positiivne,» lisas Sepp, viidates, et võidukad piloodid ja kaardilugejad on huvitava disainiga igati rahul olnud.

Lisaks peaauhindadele on Sporrongis tehtud ka kõik medalikomplektid üheteistkümnele võistlevale masinaklassile ja kolmele parimale võistkonnale. Nii nagu klaasist peaauhind, on medalidki üsna erilised. Nimelt ei saa neid võistlejatele harjumuspäraselt kaela riputada. Medaleid ümbritseb raam, mis on osa disainist ja mis kooskõlas keskel asetseva medaliga moodustab samuti roolimotiivi.

Auhinnad on valmis ja ootavad uusi omanikke. Ainult nimed ja võistlusklassid on jäänud veel peale graveerida, mida tehakse üsna viimasel hetkel.

Parimad saavad oma autasud kätte 11. oktoobril Kuressaare kesklinnas, vahetult pärast ralli lõppu. Lisaks stardipoodiumile paigaldatakse kesklinna autasustamise läbiviimiseks mõeldud lava. Sellega seoses suletakse ajavahemikus kl 14–21 Kuressaare linnas liikluseks keskväljak, Lossi tänav keskväljakust Lutsu tänavani ja Tallinna tänav keskväljakust Torni tänavani.


 

SPORRONG

Sporrong on Rootsi ettevõte, mis on keskendunud metalltoodete valmistamisele ja disainimisele. Peamiselt tehakse eritellimusel auhindu, karikaid ja muid aumärke või embleeme. Umbes 90% tootmisest on koondunud Kuressaarde, ülejäänud 10% Soome.

Sporrongi klientide hulgas on näiteks kaitsevägi ja Kaitseliit ning politsei- ja piirivalveamet. Lisaks läheb suur osa toodangust välismaale. Sporrongist on tellitud auhindu ka mitmete suurvõistluste tarbes. Näiteks pärinesid 2013. aasta Göteborgi sisekergejõustiku EM-i medalid just Sporrongist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 035 korda, sh täna 1)